Portal wsparcia AA dla osób z dysfunkcją słuchu
Spotkania dla osób niesłyszących i niedosłyszących, borykających się z uzależnieniem od alkoholu są już dostępne online w polskim języku migowym(PJM), a potrzebne informacje, które mogą być wsparciem dla AA znajdują się na nowym portalu glusi-aa.pl. Z inicjatywy kilku anonimowych alkoholików z kilku regionów Polski w 2020 roku powstał Zespół ds. Osób g/Głuchych i Słabosłyszących, którego celem jest wspieranie i zwiększenie dostępności spotkań AA.
- Niesłyszący oraz słabosłyszący alkoholicy potrzebują pomocy Wspólnoty AA, aby trzeźwieć i aby czuć się pełnoprawnymi członkami AA. Uważamy, że obowiązkiem AA jest pomóc każdemu alkoholikowi, który cierpi w uzyskaniu dostępu do Programu 12 Kroków. Głusi alkoholicy nie mają tego dostępu bez tłumaczy, nie stać ich również na regularne, samodzielne opłacanie tłumaczenia na naszych mitingach. Chcemy również wspierać grupy AA w ich wspólnym celu jakim jest niesienie posłania do alkoholików specjalnych potrzeb – czytamy na nowej stronie internetowej Zespołu.
Na portalu głusi-aa.pl osoby słabo słyszące i niesłyszące znajdą informacje w formie filmików w polskim języku migowym na temat: Anonimowych Alkoholików, czym jest uzależnienie od alkoholu, wyjaśnienie założeń Programu 12 Kroków jak również poznać historie innych osób AA oraz mieć dostęp do kalendarza spotkań AA oraz do małej „biblioteczki.
Nowy portal www.glusi-aa.pl będzie na pewno przydatnym narzędziem pomagającym w walce z uzależnieniem nie tylko osobą niesłyszącym i słabosłyszącym jak również wszystkim osobą z problem alkoholowym.
AK, mat. Pras.
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.