Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Port wędkarski w żwirowni

Żwirownia w Zabłociu zyska nowe życie. Rada Miejska zgodziła się na zmianę studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego w tym rejonie gminy Strumień. Anna Grygierek, burmistrz Strumienia poinformowała, że decyzja rady była niezbędna, by na teren żwirowni mógł w wejść prywatny inwestor.

Plany są ambitne . - Inwestor planuje na kilkuhektarowym terenie zrealizować łowisko wędkarskie z infrastrukturą towarzyszącą. Mają w przyszłości powstać tu także pensjonat, budynki gospodarcze, parkingi dla samochodów i caravaningu, port wędkarski z pomostami, kejami, obiekty związane z edukacją ekologiczną, w tym wieże widokowe, stanowiska obserwacyjne – powiedziała Anna Grygierek.

W wyniku upadłości podmiotu prowadzącego w przeszłości działalność wydobywania żwiru, syndyk sprzedał nieruchomości. Żwirownia położona jest w Obszarze Specjalnej Ochrony Siedlisk Natura 2000 „Dolina Górnej Wisły”. Nowy właściciel zamierza przywrócić temu miejscu jego przyrodniczy charakter.

Planowane zamierzenie zgodne jest z aktualną Strategią Rozwoju Gminy Strumień dlatego znalazło poparcie poprzez pozytywne decyzje burmistrza i Rady Miejskiej w Strumieniu.

anszaf

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-10-19 12:06:53
wyśmienity cwaniaczek: nie trzeba będzie na mazury jezdzić ino do strumienia na sadzawe
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: