Porażka w finale!

Hokeistom HC Ocelari Trinec nie powiodło się sprawić niespodzianki w finale Pucharu Spenglera, ponosząc wysoką porażkę z Kanadą (0:4). Kluczowa okazała się druga tercja, w której rywale zdobyli aż trzy bramki.

Niespodzianki nie sprawili, ale pozostawili po sobie dobre wrażenie. Stalownicy wyrównany bój stoczyli w pierwszej tercji, ale już w drugiej Kanadyjczycy odskoczyli na różnicę trzech trafień. Rywale w przeciągu sześciu minut zdołali trzykrotnie pokonać Jakuba Stepanka.

Tej przewagi już nie udało się zniwelować, a Kanadyjczycy dołożyli jeszcze jedną bramkę za sprawą Jeffreya, który dzisiaj dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Trzyniec poniósł wysoką porażkę, ale należy także zaznaczyć, iż nasi południowi sąsiedzi długo musieli czekać, aż ich drużyna dojdzie do finału Pucharu Spenglera - ostatnim czeskim finalistą była Sparta Praga w 2004 roku.