Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Poradnia preluksacyjna - otwarta

Ta wiadomość ucieszy szczególnie te mamy, które niepokoiły się w ostatnim czasie o to, że NFZ nie podpisał umowy z poradnią preluksacyjną w Cieszynie i tym samym nie ma mowy o badaniu bioderek u noworodków i niemowląt.

Sprawę paradni preluksacyjnej monitorowaliśmy na bieżąco. Dlatego już dzisiaj możemy przekazać Państwu dobre wiadomości. Od jutra (28 stycznia) poradnia w Cieszynie będzie czynna. Mamy i ich pociechy nie będą musiały już dojeżdżać do Skoczowa.

Ze względu na spore zapotrzebowanie, jeśli chodzi o tego typu badania, czyniono intensywne starania, by w jak najkrótszym okresie czasu wykonywane były badania bioderek u dzieci.  - Rozmowy z funduszem zakończyły się pomyślnie. Od jutra uruchomiona zostaje poradnia  preluksacyjna – potwierdza Dariusz Babiak rzecznik prasowy szpitala.

Każdy rodzic marzy o tym, by jego pociecha była zdrowa, dlatego warto odpowiednio wcześnie wykonać kilka profilaktycznych badań. Tego typu badaniem jest USG bioderek. Na pytanie – gdzie je zrobić ? - dzisiaj znamy już odpowiedź.

Oddział Neonatologiczny Szpitala Śląskiego prowadzi przesiewowe badania bioderek u noworodków i w momencie zauważenia jakiejkolwiek patologii, noworodek jest kierowany do poradni na kontrolne usg bioderek. Poradnia preluksacyjna czynna jest w każdy piątek od godz. 13.00.

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: