Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Poprawa łączności w powiecie

Górzysty teren, w którym mieszkamy, poza wieloma urokami, niestety ma też swoje minusy. Sprawia kłopot nie tylko przy odbiorze sygnału telewizyjnego z naziemnych nadajników, ale problem z komunikacją mają również służby. W tym i straż pożarna. Niebawem jednak ma się ten stan poprawić. Wszystko dzięki nowemu nadajnikowi, który stanie na Czantorii.

Nie trzeba tłumaczyć, jak ważny jest przepływ informacji, szczególnie w sytuacji zagrożenia. Niestety w naszym terenie, pomimo dobrego sprzętu, którym dysponują strażacy, czasami szwankuje łączność.

- Sprzęt, który zostanie zainstalowny na Czantorii rozwiąże wszystkie problemy związane z komunikacją pomiędzy jednostkami straży pożarnej w powiecie. Problem, który dotyczył komunikacji przyczyniał się do wolniejszego informowania poszczególnych jednostek, co powodowało często ich opóżnioną reakcję. Co do działania nowego nadajnika jesteśmy pewni, ponieważ w roku ubiegłym testowaliśmy to rozwiązanie i przyniosło ono porządane efekty, czyli poprawę samej komunikacji i jej jakośc. System z pewnością przyśpieszy informowanie strażaków o pożarze i innych powstałych zagrożeniach w rejonie, z uwagi na wysokość położenia nadajnika - informuje Michał Swoboda, rzecznik PSP w Cieszynie.

Strażacy wybrali już firmę, która podejmie się realizacji tego projektu. Nowy nadajnik powinien rozwiązać wszystkie problemy straży pożarnej, dotyczące łączności. Nowy nadajnik powinien stanąć na górze Czantoriii do końca tego roku.

- Mamy nadzieje, że nadajnik będzie funkcjonował już w tym roku. Całkowity koszt tej inwestycji nie powinien przekroczyć 23 tysięcy złotych. – dodaje Michał Swoboda.

Na inwestycję złożyły się gminy powiatu cieszyńskiego. 12 tysięcy dał samorząd Cieszyna. Jak mówi naszemu portalowi Mieczysław Szczurek, burmistrz Cieszyna, Jeżeli pali się w Boguszowicach, to powiadomiona powinna być o tym jednostka właśnie z Boguszowic. Tymczasem dzieje się tak, że zgłoszenie odbiera jednostka, która jest najbliższej w zasięgu i to ona dopiero daje znać Boguszowicom o pożarze.

Na terenie naszego powiatu fukcjonują trzy Jednostki Ratowniczo-Gaśnicze: w Cieszynie, Ustroniu oraz w Skoczowie, w skład których wchodzi wiele jednostek Ochotniczej Straży pożarnej, współdziałających z JRG.

 

PLT

źródło: ox.pl
dodał: PLT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: