Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Popołudnie z poezją i... gitarą

Wczoraj (15.05) w Galerii 12 mieszczącej się w cieszyńskim Domu Narodowym odbyło się spotkanie poetyckie z Niezrzeszoną Grupą Poetów „Saffo”. Czytanie wierszy umiliła działająca przy COK Amatorska Grupa Gitarowa.

- Wywodzimy się z Zebrzydowic, większość z nas tam mieszka. Swoją drogę z poezją rozpoczęliśmy przypadkowo - zapukaniem do biblioteki, przyjściem na pierwsze spotkanie. Każdy się bał, że jego wiersze z szuflady się nie będą nadawały - wspominała początki grupy "Saffo" jej założycielka Jadwiga Bujak-Pisarek.

Jak dodała, grupa funkcjonuje od listopada 2015 roku. Poeci spotykają się raz w miesiącu na warsztatach w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zebrzydowicach, na których analizują swoje wiersze. Skład obecnie tworzą: Jadwiga Bujak-Pisarek, Aldona Kopiec, Aniela Stoś, Włodzimierz Nikonowicz, Krzysztof Karpeta, Mariusz Bugała i Bartłomiej Zawadzki.

Warto dodać, że na spotkanie w Domu Narodowym przyszło troje poetów zaprzyjaźnionych z grupą "Saffo": Jerzy Rzoch, Anna Kawulok oraz Beata Sabath. Oczywiście także zaprezentowali swoją poezję.

Dodatkowym akcentem spotkania literackiego był występ gupy gitarowej AGG. Muzycy zagrali aranżacje takich utworów jak m.in. "Kiedy byłem małym chłopcem", "Isn't she lovely" czy "Riders on the storm". - Współpraca między poezją a muzyką czasem mi się przytrafia i zawsze powstają z tego ciekawe rezultaty. Działamy tutaj, w Domu Narodowym, spotykamy się raz w tygodniu, zwykle we wtorki o 18:00. Zapraszamy wszystkich chętnych do dołączenia do nas, wystarczy gitara i troszeczkę chęci - mówił Michał Kasztura, prowadzący zajęcia grupy (a ponadto gitarzysta zespołu Lunatyp). Skład zespołu uzupełnili: Julia Marek, Artur Kukuła, Krzysztof Rojowski, Michał Podżorski, Piotr Pawłowski.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: