Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ponad rok z pandemią - strażacy podsumowują

Pandemia towarzyszy nam ponad rok. W tym czasie wiele dodatkowych obowiązków spadło na służby ratunkowe – nie tylko medyczne, ale również na policję, czy straż pożarną. Po ponad roku strażacy podsumowują swoje działania.

Ostatni rok nie był łatwy. Szczególne problemy pojawiły się w przypadku organizacji i służb, które ze względu na bezpieczeństwo publiczne muszą działać nieprzerwanie. Do takich służb zaliczają się właśnie strażacy - Na potrzeby zapewnienia ciągłości funkcjonowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie oraz podległych komórek organizacyjnych w związku z sytuacją epidemiologiczną wdrożono szereg środków zapobiegawczych – wyjaśnia st. kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

Najistotniejsze zmiany w tym przypadku nie dotyczą wewnętrznej organizacji komendy, a pozostałych działań, takich jak m.in. pomoc zespołom ratownictwa medycznego czy pierwsza pomoc, nawet osobom ze zdiagnozowanym koronawirusem. Poza tym strażacy pomagają również w realizacji Narodowego Programu szczepień oraz dowożą zapasy osobom w kwarantanną - Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie wytypowała Ochotnicze Straże Pożarne włączone do krajowego systemu ratowniczo - gaśniczego do działań w zakresie wsparcia lokalnych ośrodków pomocy społecznej związanych z pomocą osobom, które objęte są kwarantanną, w szczególności w kontekście zapewnienia dostępu do podstawowych artykułów spożywczych – tłumaczy Pokrzywa.

JŚ/KPPSP Cieszyn

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: