Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ponad 400 tys. zł plus dar rzeczowy - Fundacja podsumowała 2020 rok

Fundacja Zdrowia Śląska Cieszyńskiego podsumowała 2020 rok. Dzięki finansowemu wsparciu darczyńców środki ochrony osobistej trafiły do Szpitala Śląskiego w Cieszynie, Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego oraz domów pomocy społecznej. Zakupiono także aparaturę dla szpitala.

Żyjemy w ciężkich, covidowych czasach, ale ludzi którzy chcą pomagać innym nie brakuje. Przekonała się o tym Fundacja Zdrowia Śląska Cieszyńskiego.  Dzięki finansowemu wsparciu firm i indywidualnych darczyńców Fundacja otrzymała w tym roku 478 tys. zł oraz dar rzeczowy o wartości 1 946,90 zł.

W imieniu Zarządu i Rady Fundacji Zdrowia Śląska Cieszyńskiego pragnę serdecznie podziękować Wszystkim Darczyńcom za  finansowe wspieranie naszej misji w tym trudnym dla nas wszystkich czasie. Obecny rok pokazał jak bardzo nasze społeczeństwo - mieszkańcy naszego regionu potrafią zadbać o wspólne dobro jakim jest wspieranie działań związanych z ochroną zdrowia. Informujemy, że uzyskane środki finansowe zostały wykorzystane zgodnie z przeznaczeniem i sugestią Darczyńców  - przyznaje Janusz Martynek Prezes Fundacji Zdrowia Śląska Cieszyńskiego.

Dzięki finansowemu wsparciu udało się w tym roku zakupić maseczki i kombinezony oraz inne rzeczy ochrony osobistej, które przekazano Szpitalowi, Cieszyńskiemu Pogotowiu Ratunkowemu oraz Państwowym Domom Pomocy Społecznej. Zakupiono także aparaturę dla Szpitala na potrzeby Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego, Stacji Dializ, Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Sali Operacyjnej, SOR, Oddziału Urologii za 377 076,52 zł.

Szpital

- ZESTAW TikiSTART – Specjalistyczne maski wielorazowe (sala operacyjna) - 39 040,20 zł

- Maseczki- (materiały do szycia) -  2 040,54 zł

- Aparat do znieczulania - 159 840,00 zł  przeznaczony w szczególności przy porodzie metodą cesarskiego cięcia.  Z urządzenia korzystać będą pacjenci leczeni z powodu COVID – 19 , wymagający interwencji chirurgicznej. 

- VIDEOLARYGOSKOP  - SALA OPERACYJNA  - 9 900,00 zł urządzenie pomocnicze przy intubacji, w celu zapewnienia drożności dróg oddechowych.

- Głowica Kardiologiczna - 7 000,00 zł SOR

- Lampa czołowa – 9 755,78 zł Oddział Otolaryngologia

- USG – 94 500,00 zł - Oddział Urologiczny  (dopłata do zakupu USG) do diagnozowania pacjentów w szczególności  z nowotworami układu moczowo-płciowego ( kwota przekazana z 1%)

- USG CHISION  - 55 000,00 zł do jamy brzusznej z dodatkową głowicą do badań naczyniowych dla  chorych z niewydolnością nerek w trybie pilnym dla STACJI  DIALIZ

- dar chłodnia – 1 946,90 zł

Cieszyńskie Pogotowie Ratunkowe – 103 500,00 zł

1) Zakup materiałów do ochrony osobistej w celu zwalczania Covid-19 ( kombinezony,

   maseczki, rękawice, płyny dezynfekcyjny) – 80 000,00 zł

2) Zakup aparatury i urządzeń medycznych – 23 500,00 zł ( kwota przekazana z  1 %)

  - Ventus 300 - Fotokatalityczne urządzenie do dekontaminacji powietrza  -  12 054,00 zł

  - pulsoksymetry , kapnometry, torby medyczne, termometry

Domy Pomocy Społecznej – 35 743,80 zł

Środki ochrony osobistej: półmaski, kombinezony, rękawice

Wszelkie działania, które Fundacja Śląska Cieszyńskiego podejmuje od początku swojego istnienia są skierowane na pomoc osobom dotkniętych chorobą. Staramy się wszystkie zebrane środki zamieniać na konkretną aparaturę medyczną, służącą nie tylko mieszkańcom Śląska Cieszyńskiego, ale i przebywającym u nas turystom. Bez Państwa wsparcia żadne nasze starania nie mogłyby tak pięknie zamieniać się w konkretną, wymierną pomoc – podkreśla i dziękuje Janusz Martynek.

 

 MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-12-04 13:44:48
wyśmienity cwaniaczek: brawo brawo
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: