Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ponad 3 miliony dla szpitala

Energooszczędna aparatura medyczna do diagnostyki i terapii trafi do Szpitala Śląskiego w Cieszynie dzięki środkom unijnym. Powiatowi cieszyńskiemu na ten cel udało się pozyskać ponad 3,3 mln zł.

Kolejne środki unijne spłyną do Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Ponad 3,3 miliona złotych dofinansowania z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, Działanie 12.1 Rozwój systemu ratownictwa medycznego zostanie przeznaczone na wyposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Starania o środki na ten cel trwały ponad półtora roku.
- Całkowity koszt zadania wynosi blisko 4 miliony złotych, a wkład własny Powiatu niecałe 600 tys. zł. Za pozyskane środki oraz pieniądze z naszego budżetu zakupiona zostanie nowoczesna i energooszczędna aparatura medyczna do diagnostyki i terapii. To duży krok do przodu jeśli chodzi o wyposażenie nowego pawilonu diagnostyczno-zabiegowego – mówi Starosta Cieszyński Czesław Gluza.

Pozyskane przez Powiat Cieszyński środki na SOR to już drugi poważny zastrzyk finansowy, jaki w ostatnim czasie w znaczący sposób wsparł Szpital Śląski w Cieszynie. Pod koniec kwietnia b.r. rozstrzygnięty został konkurs, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego, w którym Powiat Cieszyński zdobył blisko 6 milionów złotych na utworzenie nowoczesnego bloku operacyjnego wraz z zapleczem diagnostycznym.

KOD
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: