Pompy zainstalowane

W szkołach w Bąkowie i Zabłociu pojawiły się ekologiczne pompy ciepła.

Podczas prac termomodernizacyjnych w szkołach w Bąkowie i Zabłociu zainstalowano ekologiczne pompy ciepła typu powietrze-woda.

Ten nowoczesny system wykorzystuje nieograniczone powietrze atmosferyczne znajdujące się wokół nas. Podczas takiego ogrzewania nie wydzielają się żadne spaliny i zanieczyszczenia, dlatego pompy ciepła należą do najbardziej ekologicznych i efektywnych systemów działania ogrzewania. Zainstalowane pompy pomogą przez cały rok, niezależnie od pory roku, ogrzać budynek i wodę użytkową dbając przy tym o środowisko.

—Staramy się w miarę możliwości korzystać z ekologicznych rozwiązań, które nie tylko są bardziej efektywne, ale również przyjazne środowisku
— mówi Burmistrz Strumienia Anna Grygierek.

Pompy ciepła powietrze-woda pracują w połączeniu z kotłem gazowym, mają wspomagać system centralnego ogrzewania i są jednym z odnawialnych źródeł energii.

red.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-08-01 11:41:01
N1H1: Dlaczego to cudo techniki ma wspomagać system centralnego ogrzewania a nie w całości przejąć to zadanie? <br />Odpowiedź jest bardzo prosta, to badziewie nie sprosta temu zadaniu, nie podgrzeje wody CWU nawet do temperatury 40°C no chyba że przez 24 godziny nikt z niej nie skorzysta to może się to udać. <br />Pompy ciepła to jest takie same fiasko techniki jak hybryda w aucie.
2017-08-01 15:09:44
krolik bugs: Maniana i tyle.<br />Dobre dla lewaków aby mieli nad czym szczytowac
2017-08-01 19:49:32
migool: Pompy ciepła, kolektory słoneczne to tylko zarobek do sprzedawcy oraz instalatora a jeżeli ktoś bierze dotacje to jeszcze zarabia bank oraz projektant instalacji która musi być w tym przypadku . A Kowalski płaci i po drugie korzyści w oszczędności znikome tylko \&quot;ekologia\&quot;
2017-08-01 22:28:14
Przepierón: Przidzie gupi co to kupi, bdzie tymu rod
2017-08-01 22:32:04
fido1384: odezwali się znawcy, macie u siebie? używacie, że się wypowiadacie, typowe hejtowanie o czymś, o czym się nie ma zielonego pojęcia.
2017-08-01 23:57:43
doler: No komentarze fakt słabe, widać ludzie bez wiedzy. Inna sprawa że gmina wybrała najtańsze i najgorsze rozwiązanie jeśli chodzi o pompy tzn . powietrze- woda. Mało efektywne np. przy -20*C / -15*C Im mniejsza różnica miedzy źródłem górnym a dolnym tym lepiej, efektywność jest wysoka , a w przypadku gdy energia ma być pobierana z powietrza a nie np z odwiertu itd to pompa słabo się sprawdza, lepszy dobry kondensat.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją