Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pomóż wyremontować pokój

DPS w Strumieniu pragnie wyremontować część swoich pokoi. Liczy na pomoc wszystkich ludzi dobrej woli.

Na terenie naszego powiatu znajduje się kilka Placówek świadczących usługi bytowe, opiekuńcze, wspomagające i edukacyjne na poziomie obowiązującego standardu, przeznaczonych dla osób wymagających całodobowej opieki z powodu wieku, choroby lub niepełnosprawności, niemogących samodzielnie funkcjonować w codziennym życiu. Jedną z nich jest Dom Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży (DPS) w Strumieniu. Na terenie Domu od zeszłego roku prowadzone są prace modernizacyjne, jednak jak mówi Anna Sławińska – Dyrektor placówki - jak się często przy takich remontach okazuje potrzeb jest więcej aniżeli możliwości.

Aby pomóc strumieńskiemu DPS-owi w remoncie Fundacja Zostań aniołem” ze Strumienia prowadzi akcję „Pomóż mi wyremontować pokój”. Dzięki tej akcji Fundacja chce zebrać kwotę 52 000 zł, która przeznaczona będzie na remont jednej z grup wychowawczych. W grupie wychowawczej, o której mowa mieszka 20 osób. Są to osoby ze znacznym i głębokim stopniem niepełnosprawności intelektualnej ze sprzężeniami ruchowymi lub neurologicznymi. Najmłodszy mieszkaniec tej grupy ma 13 lat, a najstarszy 62.

Do wyremontowania jest 10 pokoi wraz z przedpokojem i dostępem do łazienki oraz pokojem dziennym, kuchenką i ciągami komunikacyjnymi. Suma powierzchni do malowania 1281 m2 i do położenia gładzi 300 m2. W celu zapewnienia komfortu, czystości, higieny oraz potrzeby reżimu sanitarnego konieczne jest wykorzystanie najwyższej jakości materiałów, takich jak m.in.: farby lateksowe, materiały do wykonania lamperii oraz zabezpieczenia ścian w pokojach.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu, który z przymrużeniem oka traktuje o prowadzonej akcji OGLĄDAJ

Więcej szczegółów na temat akcji i możliwości wsparcia inicjatywy na stronach facebook.com/FundacjaZostanAniolem i facebook.com/dpsstrumien

AK/mat.pras.

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: