Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pomóż psiakom ratownikom!

Jak cenne jest wsparcie psów w akcjach ratowniczych wiedzą beskidzcy ratownicy GOPR. Górskich ratowników-ochotników na co dzień wspierają – Denver, Milka, Gaja i Oslo. Aby zawsze były w pełnej formie – trzeba zapewnić im szkolenie. Ratownicy przeprowadzają właśnie zbiórkę na ten cel.

W górach wypadków nie brakuje, również akcje poszukiwawcze zaginionych osób na terenie górskim nie są rzadkością.
W beskidzkiej grupie Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego pracują obecnie 4 psy – roczny owczarek niemiecki Denver, 5-letni toller Gaja oraz dwa psy rasy border collie - roczny Oslo i 10 miesięczna Milka.

- Razem z przewodnikami: Magdaleną Asman, Aleksandrem Karkoszką i Andrzejem Bogdanikiem, mają swoje miejsce, gdzie regularnie trenują. To wynajmowane, wymagające remontu pomieszczenie po starym warsztacie, a także ogrodzony i oświetlony teren na zewnątrz. Z waszą pomocą możemy zapewnić im dobre warunki i wyposażyć plac w niezbędny sprzęt, pozwalający na efektywne szkolenie czworonożnych ratowników – informują ratownicy beskidzkiej grupy.


Każdy kto chce może wesprzeć dzieło i wesprzeć dzielnych psich ratowników – wpłacając na zrzutkę – www.zrzutka.pl/gcgfy4.

 

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: