Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Pomóż oddając włosy

Chcesz w najbliższym czasie ścinać długie włosy? Wstrzymaj się! Będziesz mógł niebawem zrobić z nich ceny prezent. Już 23 czerwca w Ustroniu, kolejny raz odbędzie się akcja „Daj włos!” Fundacji Rak'n'Roll.

Każdy, kto chce obciąć włosy, może to zrobić w dobrym celu i... całkowicie za darmo. Na utkane jednej peruki potrzeba włosów często aż z 10 głów. Urszula Legierska od trzech lat organizuje w Ustroniu imprezę „Daj włos!” Fundacji Rak'n'Roll. Chodzi o zebranie jak największej ilości ludzkich włosów, które posłużą do stworzenia peruk.

Obecnie w Polsce peruki z naturalnych włosów są tylko częściowo refundowane przez NFZ, a dopłata do nich jest wyjątkowo wysoka. - Co roku, końcem czerwca organizuję taką akcję dla kobiet, które cierpią. To ogromna pomoc dla osób leczonych onkologicznie. Są pogrążone w chorobie a dodatkowo nie mają włosów. Wbrew pozorom, one są im bardzo potrzebne, dodają im kobiecości. Staramy się tym paniom pomóc, aby peruki mogły mieć z włosów naturalnych - mówi fryzjerka.

Fundacja Rak'n'Roll angażuje do współpracy zakłady fryzjerskie, które ścinają włosy w odpowiedni sposób, a następnie przekazują je do fundacji. Dalej wędrują do perukarni Rokoko, która robi doskonałe, wygodne i piękne peruki. Te są przekazywane za darmo kobietom, które walczą z rakiem. Dzięki temu mogą wyglądać znacznie lepiej i mają więcej siły w drodze do zdrowia.

Włosy na perukę muszą być zdrowe, najlepiej niefarbowane, ale nie zniszczone. Jak dodaje fryzjerka, szczególnie liczy na wizytę w salonie dzieci. - Czekamy z akcją aż miną komunie i konfirmacje. To zawsze takie wydarzenia, do których czasu nie obcina się włosów u dziewczynek. Teraz jak ktoś chce je skrócić, zapraszam. To jest skarb, te włosy nie są uszkodzone, w naturalnym kolorze - mówi Legierska.

Mile widziani będą też panowie. W ciągu roku często proszę panów, którzy chcą się obciąć, aby poczekali z tym i przyszli z nieco dłuższymi, kiedy będziemy organizować akcję - dodaje Legierska. Z jednej głowy obcinane jest minimum 27 centymetrów włosów. W poprzednich akcjach udało się pozyskać ponad 100 metrów włosów. To wiele, ale niestety wiele też trzeba obciąć głów, by powstała jedna peruka. Osoby, które oddadzą włosy strzyżenie i modelowanie mają gratis.

Wydarzenie w Ustroniu odbędzie się 23 czerwca w salonie fryzjerskim Kemon przy ul. Brody 25. Organizatorzy proszą o wcześniejsze zapisy, tel. 33 854 12 37.

JB

Zobacz też: Daj włos w Wiśle

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: