Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Pomóż Martynce w walce

Martynka ma 10 lat i choruje na bardzo ciężką chorobę- rdzeniowy zanik mięśni. Przeszła dwie poważne operacje, codziennie walczy o jak najlepsza sprawność poprzez rehabilitację. Mimo, że bolesna i męcząca, rehabilitacja pomaga w walce z czasem, a co za tym idzie- postępującą chorobą. Nieco pomóc w codziennej walce mógłby elektryczny wózek, ale rodzinę Martynki nie stac na jego zakup.

O Martynce z Cieszyna pisaliśmy niedawno - Spełniły się marzenia Martyny, kiedy dzięki Fundacji  Dziecięca Fantazja spełniła swoje marzenie, którym było zobaczenie dużych kotów. Choroba Martynki jednak postępuje, dzięki rehabilitacji i operacjom daje się ją jedynie nieco spowolnić.

Wszystkie zabiegi są, niestety, kosztowne, a rodziny Martynki na nie nie stać: - Wydatki związane z zakupem leków, środków medycznych, dojazdem do lekarzy specjalistów oraz rehabilitacją ( koszt jednej godziny to 60 zł.) stanowią znaczne obciążenie budżetu mojej rodziny. Podejmuję szereg działań, aby pozyskać środki konieczne do stworzenia mojej córce odpowiednich warunków do prawidłowego rozwoju. W miarę możliwości staram się uzyskać pomoc Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, lecz wskutek ograniczonych środków jakimi dysponuje Fundusz, jest ona niewystarczająca. Córka jest podopieczną Fundacji „Zdążyć z Pomocą”, z której także otrzymujemy dofinansowanie do zakupu niezbędnych środków. Niemniej jednak w miarę rozwoju mojej córki, wzrastają także jej potrzeby, którzy przewyższają nasze możliwości finansowe. Aktualnie zbieramy na wózek elektryczny, który kosztuje ok 24000 zł - mówi mama Martynki, Joanna Grzybek.

Na dziewczynkę czekają w krotce dwie poważne operacja:  ponowne wydłużenie kręgosłupa (04.01.2015) i operacja biodra około czerwca 2015r.

Wesprzeć dziewczynkę można poprzez wpłaty na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Bank BPH S.A.
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615

Bank BPH S.A. (darowizny w ramach zbiórki publicznej)
61 1060 0076 0000 3310 0018 2660

Tytułem:
9164 - Grzybek Martyna - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Szczegółowe informacje o Martynce, historia jej choroby itd. na stronie www.pomozmartynce.pl
 lub na stronie na FB: PomagamMartynce


vdka

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: