Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Pomógł uratować 2-latka przez telefon

Zrozpaczona matka zadzwoniła po pomoc, zamiast na pogotowie, dodzwoniła się na Policję. Jej dwuletnie dziecko przestało oddychać, dostało drgawek i zrobiło się sine. Dzięki zimnej krwi i dokładnym instrukcjom zastępcy dyżurnego, asp. Krzysztofa Krzempka, kobieta przeprowadziła skuteczną reanimację.

Zastępca oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie asp. Krzysztof Krzempek odebrał telefon od zrozpaczonej kobiety, która płacząc wyjaśniła, że jej dziecko nagle przestało oddychać i jest sine. Najpierw miało drgawki, a później straciło przytomność: - Policjant przez telefon instruował kobietę, jak udzielić pierwszej pomocy. Jednocześnie skontaktował się z dyspozytorem pogotowia, który natychmiast wysłał na miejsce karetkę. Później dyżurny rozmawiał z babcią chłopczyka. To ona przekazywała jego polecenia mamie dziecka, która prowadziła bezpośrednią akcję reanimacyjną. Po kilku chwilach rodzina przekazała dyżurnemu, że dziecko zaczęło oddychać samodzielnie. Po jakimś czasie chłopczyk zaczął płakać i odzyskał także przytomność. Policjant przez cały czas starał się uspokajać rodzinę i nie skończył rozmowy do czasu przyjazdu ekipy ratowniczej. Dziecko zostało przewiezione do szpitala. Z informacji przekazanych przez rodziców wynika, że chłopczyk czuje się dobrze. Mama dwulatka sądziła, że rozmawia z pogotowiem ratunkowym, wydawało jej się, że zadzwoniła pod 999. Rodzice 2-letniego dziecka i najbliższa rodzina dziękują policjantowi za pomoc - informuje asp. Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Decyzją Komendanta insp. Krzysztofa Chrobaka, asp. Krzysztof Krzempek zostanie nagrodzony: - To nie pierwsze tego typu zdarzenie w służbie, gdy asp. Krzysztof Krzempek uratował komuś życie. Dwa lata temu, w marcu 2012 roku, wraz z kilkoma innymi policjantami, brał udział w akcji ratowniczej w centrum miasta. Funkcjonariusze z narażeniem własnego życia i zdrowia ewakuowali z kamienicy 14 osób. Następnie przez okno wyciągnęli 46-letniego mężczyznę, który sam nie mógł wydostać się z płonącego mieszkania na pierwszym piętrze. Policjanci pracowali bez żadnego zabezpieczenia i sprzętu. Za odwagę i bohaterski czyn z narażeniem własnego życia został odznaczony przez Prezydenta RP „Krzyżem Zasługi za Dzielność”. To także nie jedyne wyróżnienie jakie zostało przyznane policjantowi za osiągnięcia w służbie. Został Najlepszym Dzielnicowym Miasta Cieszyna 2010 roku. Wtedy nagrodę i dyplom dla najlepszego dzielnicowego wręczył mu Burmistrz Miasta Cieszyna i Przewodniczący Rady Miejskiej w Cieszynie - podaje oficer prasowy cieszyńskiej KPP.

Aspirant Krzysztof Krzempek na co dzień pracuje w Komendzie Powiatowej Policji w Cieszynie. Jest dzielnicowym, którego rejon służbowy obejmuje osiedle Piastowskie, Pastwiska i Kalembice.

Posłuchaj dramatycznego nagrania:
 

(red.)

 

Pisaliśmy:

Mamy dzielnych policjantów!

źródło: OX.PL/KPP Cieszyn
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: