Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pomoc żywnościowa dla osób w trudnej sytuacji

Gmina Goleszów informuje o możliwości uzyskania wsparcia żywnościowego. Z pomocy mogą skorzystać wszystkie osoby w trudnej sytuacji, które spełniają odpowiednie kryteria. Podobną pomoc można uzyskać w każdej gminie.

Ustawa o pomocy społecznej gwarantuje osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji pomoc w postaci bezpłatnych artykułów żywnościowych - Kryteria określone w ustawie o pomocy społecznej to: ubóstwo, sieroctwo, bezdomność, bezrobocie, niepełnosprawność, długotrwała lub ciężka choroba, przemoc w rodzinie, potrzeba ochrony macierzyństwa lub wielodzietności, bezradność w sprawach opiekuńczo-wychowawczych i prowadzeniu gospodarstwa domowego zwłaszcza w rodzinach niepełnych i wielodzietnych, trudności w integracji cudzoziemców, trudności w przystosowaniu do życia po zwolnieniu z zakładu karnego, alkoholizmu i narkomanii, zdarzenia losowego i sytuacji kryzysowej, klęski żywiołowej lub ekologicznej – wyjaśnia goleszowski magistrat.

W Goleszowie żywność wydawana jest mieszkańcom raz w miesiącu w budynku Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Goleszowie ul. Cieszyńska 29, który pomoc żywnościową realizuje wspólnie z Polskim Komitetem Pomocy Społecznej. Aktualnie z pomocy żywnościowej korzysta 114 rodzin zamieszkujących gminę Goleszów, co przekłada się na systematyczną pomoc dla 270 osób - Aby otrzymać pomoc żywnościową, należy spełnić kryteria określone w art. 7 ustawy o pomocy społecznej oraz spełnić warunek dochodu. Dla osób samotnych dochód ten określony został na 1542,20 zł, a w przypadku rodzin maksymalny dochód na pojedynczego członka rodziny wynosi 1161,00 zł. Do otrzymania pomocy żywnościowej niezbędne jest także skierowanie, które wydaje Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej – zaznacza goleszowski GOPS.

Pomoc żywnościową można otrzymać w każdej gminie – w tym celu należy się kontaktować z miejscowym Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: