Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pomoc medyczna dla dzieci z Ukrainy

Wycieńczone, odwodnione... Dzieci z Ukrainy często pokonują wiele kilometrów, by znaleźć bezpieczne schronienie przed wojną. Niepełnosprawne dzieci z opiekunami i dzieci z Domów Dziecka, głównie z okolic Charkowa, Doniecka i Kijowa, trafiły do Ustronia, gdzie otwarło dla nich swoje drzwi Uzdrowisko Ustroń i Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca. Teraz nadszedł czas na kolejny krok. Dzieci otrzymały pomoc medyczną, dzięki fundacji Polish Mobile Clinic, która pomaga na całym świecie w zakresie ratownictwa i ochrony ludności.

PMC realizuje obecnie projekty medyczne na Haiti i na granicy Jordansko-Syryjskiej, nikt nie przypuszczał, że ich działalność będzie potrzebna również w Ustroniu. - Jesteśmy tam, gdzie trzeba ratować i ochronić ludność w szczególności dzieci. W zakresie kryzysu wojny na Ukrainie, mamy szerokie spektrum działań zarówno na granicy, gdzie koordynujemy działania, jak i wysyłając pomoc humanitarną na Ukrainę. Działamy także w ośrodkach, do których trafiają uchodźcy takich jak w Ustroniu, gdzie pomagał nasz zespół medyczny. W fundacji PMC działa wiele osób, głównie z Dolnego Śląska i Śląska – mówi Kamil Gabarski, prezes Polish Mobile Clinic.

Dzieci otrzymały tu pomoc medyczną. Zespół medyczny PMC wraz z personelem Uzdrowiska wykonał niezbędne badania. - Nasze działanie było typowo prewencyjne. Wiele dzieci zmaga się ze stanami nerwowymi i lękowymi, są także wycieńczone podróżą. Zabezpieczyliśmy ich w leki – w sumie pomogliśmy 38 dzieciom – dodaje Grabarski.

Fundacja pomaga dzieciom z Ukrainy w czasie kryzysu wojny. - Działamy dziś w Polsce w chaosie. Każdy chce odpowiedzieć na ten kryzys swoją pomocą. W pewnym momencie mieliśmy za dużo tej pomocy. Leki możemy magazynować, bo maja długą ważność, ale żywność może się zmarnować. Trzeba pamiętać o mądrym pomaganiu, czeka nas długi czas niesienia pomocy. Mądrze jest nie kupować darów samodzielnie, a skorzystać z doświadczenia i możliwości sprawdzonej fundacji. Dzisiaj we współpracy z francuską firmą Nutriset szykujemy właśnie żywność specjalną dla potrzebujacych, którzy zostali na Ukrainie  – dodaje prezes Fundacji.

Fundacja otwarta jest na potrzebujące dzieci z Ukrainy. Jeśli ktoś potrzebuje pomocy może się zgłosić do Polish Mobile Clinic – korzystając m.in. ze strony w serwisie facebook.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: