Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Pomoc dla poszkodowanych

Ruszyła kampania społeczna skierowana do milionów Polaków posiadających fundusze i polisolokaty. Stowarzyszenie ''Przywiązani do Polisy'' w ramach akcji uruchomiło m.in. ogólnopolską linię telefoniczną za pośrednictwem której poszkodowani otrzymają bezpłatne informacje, w jaki sposób wyplątać się z toksycznych produktów finansowych.

Miliony Polaków kupiło różnego rodzaju polisy z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym czyli tzw. polisolokaty. Miały one służyć pomnażaniu oszczędności. Tymczasem zarabiają na nich jedynie towarzystwa ubezpieczeniowe. W ekstremalnych przypadkach „polisolokaty” tracą nawet do 50% wartości w pierwszym roku oszczędzania. W perspektywie kliku lat straty te przekraczają nawet 80%! Kiedy ludzie orientują się, że wpadli w finansową pułapkę i chcą wyplątać się z toksycznego produktu, ubezpieczyciele stosują nawet 100% „opłatę likwidacyjną” bezprawnie zabierając oszczędności klientów. Organy państwowe z Komisją Nadzoru Finansowego na czele przez ostatnie lata pozostawiły ludzi samych z problemem, prowadziły działania pozorowane, a tworzone akty prawne nie usunęły skutecznie rezultatów tego procederu.

Mało kto wie, że szansa na odzyskanie pieniędzy jest bardzo duża. Sprawa musi jednak przejść przez drogę sądową. Wymiar sprawiedliwości stoi przede wszystkim po stronie konsumentów.

Bezpłatne konsultacje dla województwa śląskiego udzielane są od 4 lipca do 15 września od 11:00 do 17:00 od poniedziałku do czwartku pod numerami telefonów: 665 854 410, 665 854 730, 721 565 623, 665 851 314. Finalnym rezultatem kampanii jest dotarcie do szerokiej opinii publicznej z informacją o problemie i o możliwościach jego rozwiązania.

red.

źródło: mat.pras.
dodał: MB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: