Polki zatrzymane w ćwierćfinale przez Koreanki z Północy

Dwukrotne mistrzynie świata oraz najlepsza azjatycka drużyna w tej kategorii wiekowej okazała się zbyt wysoką poprzeczką dla reprezentacji Polski kobiet w ćwierćfinale Mistrzostw Świata do lat 17, które rozgrywane są na Dominikanie. Koreanki z Północy wygrały 1:0, a cały mecz w biało-czerwonych barwach rozegrała wychowanka Akademii Piłkarskiej KKS Spójnia Zebrzydowice, Magda Piekarska.

Polskie piłkarki zakończyły debiutancki występ na Mistrzostwach Świata do lat 17 w ćwierćfinale. Podopieczne Marcina Kasprowicza nie straciły w fazie grupowej bramki (przyp. red. – jako jedyna reprezentacja), remisując z faworytkami – Japonią oraz Brazylią – a z Zambią zwyciężyły 2:0. W 1/4 finału trafiły na Koreanki z Północy, które są wymieniane w gronie głównych faworytek do końcowego triumfu.

Azjatki przejęły inicjatywę od pierwszego gwizdka i w 14. minucie Choe Rim-jong pokonała Julię Woźniak. Polki mogły jeszcze wyrównać przed przerwą, m.in. po strzale Kingi Wyrwas po rzucie rożnym, ale zawodniczka Śląska Wrocław minimalnie chybiła. Ostatecznie, Koreanki z Północy dowiozły skromną zaliczkę do końcowego gwizdka, po którym mogły rozpocząć świętowanie awansu do najlepszej „4”. W barwach reprezentacji Polski, po raz czwarty na tym turnieju, cały mecz rozegrała wychowanka Akademii Piłkarskiej KKS Spójnia Zebrzydowice, a obecnie obrończyni Rekordu Bielsko-Biała, Magda Piekarska.