Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Policzą turystów  

 Wpływy z opłaty miejscowej w Wiśle za kończący się sezon letni, są na zbliżonym poziomie do ubiegłorocznego. Za każdą rozpoczętą dobę opłata od osoby wynosi 2,5 zł. Oznacza to, że czteroosobowa rodzina za 5 dni pobytu płaci 50 zł.

 

Tomasz Bujok, burmistrz Wisły powiedział, że pomimo początkowych obaw, związanych z kiepską pogodą wiosną, a także początkiem lata okazało się, że turyści dopisali.  Zapowiedział, że miasto będzie prowadziło badania, aby określić ilu gości odwiedza Wisłę.

 O udanym, minionym sezonie świadczą wpływy z opłaty miejscowej. – W czerwcu ub. roku wpływy z tego tytułu wyniosły 153 tys. zł., a w tym roku 150 tys. zł. Rok temu za lipiec była to kwota 234 tys. zł., a w tym roku jest 242 tys. zł. Jeżeli chodzi o sierpień to teraz mamy 298 tys. zł., a rok temu było 302 tys. zł.powiedział burmistrz.

 Burmistrz przyznał jednak, że część turystów podczas pobytu w Wiśle oszczędzała na wydatkach. – Odczuły to głównie restauracje – wyjaśnił. Dodał, że goście wybierali także krótsze pobyty. – Oczywiście byli tacy, którzy przyjeżdżali na tydzień. Spora część rezerwowała jednak noclegi na 3 do 4 dni – powiedział.

Właściciele pensjonatów i restauracji w Wiśle liczą, że turyści dopiszą  w najbliższych tygodniach. Meteorolodzy zapowiadają, że po obecnym, deszczowym weekendzie nadejdzie polska „złota jesień”, idealna pora na górskie wycieczki.

(ach)    

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: