Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Policja w teatrze

Koncert, występ teatralny grupy PaT, pokazy oraz pogadanki profilaktyczne policjantów. To wszystko można było zobaczyć dzisiaj w cieszyńskim teatrze. Policjanci, cieszyńska straż miejska oraz władze samorządowe miasta i powiatu, zorganizowali seminarium profilaktyczne dla młodzieży ponadgimnazjalnej.

We wtorek przed południem w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie odbyło się seminarium profilaktyczne, skierowane dla uczniów klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych powiatu cieszyńskiego. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Cieszynie, cieszyński Urząd Miejski, miejscową Straż Miejską oraz policjantów z KWP w Katowicach i KPP w Cieszynie.

Podczas spotkania kilkuset młodych widzów mogło zapoznać się z podstawami bezpieczeństwa w ruchu drogowym, dowiedzieć się o skutkach wypadków drogowych oraz o działaniach i inicjatywach śląskiej drogówki, by jak najbardziej ograniczyć liczbę ofiar wypadków. Uczestnicy mieli także okazję obejrzeć spoty reklamowe, przygotowane przez młodzież szkolną województwa śląskiego podczas kampanii „Z młodym kierowcą po doświadczenie”. Mundurowi zaprezentowali tzw. „alkogogle” - specjalne okulary, które symulują widzenie w stanie nietrzeźwości. Wyłonieni z publiczności ochotnicy mogli się przekonać, w jaki sposób wypity alkohol wpływa na koordynację ruchową, czas reakcji oraz zniekształcenie obrazu i ocenę odległości.

Kolejne wystąpienie mundurowych poświęcono kampanii „Wkraczasz w dorosłość – Wybieraj”, które poprowadził przedstawiciel wydziału prewencji z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. To spotkanie z kolei poświęcone było profilaktyce uzależnień wśród młodzieży. Wskazane zostały negatywne skutki zażywania dopalaczy i narkotyków.

red.

źródło: mat.pras.
dodał: MB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: