Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Policja ostrzega przed złodziejami

W ostatnich dniach na terenie powiatu cieszyńskiego doszło do zwiększonej liczby kradzieży.
Okazuje się, że złodzieje mogą kraść różne rzeczy: w Istebnej na przykład z ciągnika rolniczego skradziono dwa akumulatory o wartości tysiąca złotych. Przedmioty można stracić również w miejscu, w którym najmniej byśmy się tego spodziewali: pacjentowi Szpitala Śląskiego oddziału okulistycznego złodziej zabrał portfel z dokumentami. Utrata wartościowych rzeczy może być jednak spowodowana ignorancją lub brakiem wyobraźni: w Istebnej złodziej wybił szybę w samochodzie, z którego zabrał leżącego na fotelu laptopa oraz inne przedmioty o wartości 2,8 tys. złotych.
Co zrobić, żeby się ustrzec nieprzyjemnych sytuacji związanych z kradzieżą? – Każdy powinien w miarę swoich możliwości zwracać baczniejszą uwagę na własne dobro. Powinniśmy szczegółowo sprawdzać mieszkanie i samochód przed ich opuszczeniem. Dbać o dobrosąsiedzkie układy. Nikt i nic lepiej nam nie zabezpieczy mienia, jak czujne oko sąsiada. Należy upewnić się czy mamy odpowiednio zabezpieczone okna piwniczne. Ponadto z wszystkich drogich urządzeń audiowizualnych jakie mamy w domu należy spisać numery fabryczne a z telefonu komórkowego tak zwany numer IMEI. W przypadku kradzieży ułatwi to policji odzyskanie tych przedmiotów – tłumaczy Ireneusz Brachaczek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.
Jak podają policyjne statystyki w ubiegłym roku doszło w sumie do 1082 kradzieży, w tym 22 kieszonkowych, 24 samochodów i 362 z włamaniem.

Andrzej Czerny
źródło: ox.pl
dodał: AC

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: