Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Polecą z modlitwą


Tylu sportowców prosto ze Śląska Cieszyńskiego jeszcze nie było. Na Mistrzostwach Świata w narciarstwie klasycznym w Oslo nasz region reprezentuje rekordowa grupa skoczków pochodząca z powiatu cieszyńskiego. Jak zapewnia ks. Jan Byrt z parafii w Szczyrku - Salmopolu za skoczkami poleciała ekumeniczna modlitwa.


Ks. Jan Byrt zna dobrze skoczków narciarskich, którzy polecieli do Oslo. Niektórych uczy religii w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku. Z Adamem Małyszem sadził drzewo w przyparafialnym ogrodzie. Czytaj :"Adam Małysz posadził drzewo".Teraz otoczył skoczków ekumeniczną modlitwą.
- Chyba po raz pierwszy w dziejach polskiego sportu, mamy sytuację, że na Mistrzostwach Świata Polskę reprezentuje tylu ewangelików - mówi ks. Jan Byrt i wylicza Adama Małysza, Piotra Żyłę i uczniów szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku - Tomka Byrta (syna kuzyna księdza), Adama Cieślara i Pawła Słowioka. - To naprawdę fajni chłopcy, wiem bo ucze ich religii, wczoraj modliliśmy się o nich i o całą reprezentację z uczniami , którzy pozostali w Szczyrku . To bylo naprawde wzruszajace - dodaje ks. Jan Byrt.

Najbliższe skoki narciarskie na skoczni K95 w Oslo w sobotę o godz. 15.00. Relacja z zawodów również na OX.PL. Wszystkich zachęcamy do kibicowania naszym zawodnikom.

KOD
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: