Polaków nie zabrakło w rundzie finałowej, ale Pilch bez awansu

Biało-czerwoni wywalczyli pierwsze punkty w ramach obecnej edycji Pucharu Kontynentalnego. Jednak wśród nich zabrakło Tomasza Pilcha (na zdj.), który piątkowe zmagania na skoczni w Vikersund (HS117) zakończył już na pierwszej serii konkursowej.

Sześciu Polaków pojawiło się na liście startowej do piątkowego konkursu indywidualnego w ramach Pucharu Kontynentalnego w Vikersund. Stefan Hula oraz Jan Habdas zdołali awansować do rundy finałowej, ale pozostałym naszym reprezentantom ta sztuka się nie powiodła. Niestety, w tym gronie znalazł się m.in. Tomasz Pilch.

Zawodnik Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego skoczył 99,5 m, ale zostało mu odjętych blisko 17 punktów za korzystne warunki, przez co uplasował się na 40. miejscu. Ze zwycięstwa radował się Austriak Ulrich Wohlgenannt. Najwyżej spośród Polaków uplasował się Hula, który zakończył rywalizację zaraz za pierwszą "6". Habdas sięgnął po pięć punktów do klasyfikacji generalnej PK, lokując się na 26. pozycji.

W Vikersund zaplanowano jeszcze jeden konkurs, który odbędzie się w sobotę (tj. 11.12). Początek pierwszej serii konkursowej o godz. 11:00, a transmisja w TVP Sport.

Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich, Vikersund, konkurs indywidualny, 10.12.2021:

1. Ulrich Wohlgenannt (AUT) 104,5 m / 123,5 m / 248.2 pkt.