Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Połączenie z Warszawą wróci?

Czy do Wisły będzie można przyjechać pociągiem ze stolicy tak, jak było to możliwe jeszcze kilka miesięcy temu? Władze miasta, mieszkańcy, gestorzy i turyści bardzo by tego chcieli.

W tej chwili nie ma bezpośredniego połączenia Wisła – Warszawa. Zostało ono zlikwidowane wiosną tego roku. Można jechać z przesiadką w Katowicach bądź Pszczynie. I choć przesiadki raczej nie powinny stwarzać problemów, to jednak w Wiśle chcą, aby w rozkładzie jazdy pojawiło się bezpośrednie połączenie kolejowe pomiędzy miejscowościami.
Nie ukrywajmy, jadąc pociągiem, nie stoimy w korkach, nie musimy szukać miejsca do zaparkowania – przekonuje Rafał Skurzok prezes Wiślańskiej Organizacji Turystycznej.Turystyka w naszym regionie się rozwija, ale nie można zatrzymywać się w miejscu z ofertami. Bezpośrednie połączenie na pewno będzie dodatkowym atutem – przekonuje Marcin Byrtek, przedstawiciel branży eventowej. Ale w Beskidy przyjeżdżają nie tylko turyści. To także doskonałe miejsce na organizowanie różnego rodzaju konferencji. Jednak po szkoleniach i spotkaniach czas wolny musi być zagwarantowany – to właśnie proponuje im nasza branża – dodaje ByrtekKiedy osiem lat temu w mieście powstał Hotel Gołębiewski, wymogło to na innych gestorach i właścicielach hoteli podniesienie standardu. Ale dzięki temu Wisłę coraz częściej odwiedzają turyści z grubszymi portfelami – dla nich szykuje się specjalne oferty - dodaje Byrtek.W Wiśle pojawił się w minionym tygodniu ekskluzywny – jak na warunki PKP – wagon konferencyjny. Można w nim przeprowadzić zebranie, naradę i jednocześnie pokonywać trasę. Właśnie tego typu ofertami kolej zachęca, by wybierać się w Beskidy pociągiem. Ofertami – dodajmy - dla raczej zamożniejszych klientów, bowiem koszt wynajęcia wagonu to cena wahająca się między... 5 a 40 tysięcy złotych.
Czy są jednak szanse, żeby bez wynajmowania specjalnego wagonu, ale kursowym pociągiem, trafić ze stolicy w Beskidy?– słyszymy z ust Przemysława Wojtasa z biura Komunikacji i Promocji Intercity.


 

Zmiany, jeśli się pojawią, przyjdą wraz z nowym rozkładem jazdy PKP w grudniu.

 

Jan Bacza

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: