Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Polacy wybierają deputowanych w Eurowyborach

Do zamknięcia lokali wyborczych w Polsce pozostało już coraz mniej czasu. Pierwsze wstępne wyniki uzyskane w wyborach do Parlamentu Europejskiego zostaną ogłoszone około godziny 23.00

W całej Polsce obywatele wybierają dziś deputowanych do Parlamentu Europejskiego. W Powiecie Cieszyńskim od godziny 12-tej do 17.30 frekwencja nieznacznie poszybowała w górę, między innymi w Cieszynie o godzinie 17.30 wynosiła 22,30 proc., w Ustroniu 20,14 proc., w Wiśle 17,37 proc, w Skoczowie 17,89 proc. Łącznie frekwencja w części okręgu wyborczego nr 11 – województwa śląskiego w skład którego wchodzi powiat cieszyński, jak również takie powiaty jak: bielski, pszczyński, wodzisławski, żywiecki oraz miasta na prawach powiatu: Bielsko-Biała, Jastrzębie-Zdrój i Żory wynosiła 18,95 proc. Takie informacje przekazała Rejonowa Komisja Wyborcza nr 30 z siedzibą w Bielsku-Białej.

W skali całej Polski według danych uzyskanych z Państwowej Komisji Wyborczej na godzinę 17.30 w wyborach do Parlamentu Europejskiego oddało swój głos 16,91 proc. obywateli. Jak do tej pory największą frekwencję odnotowano w warszawskich okręgach wyborczych, zaś najniższą w województwie warmińsko-mazurskim i podlaskim.
 

źródło: ox
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: