Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Polacy prowadzili przez większość konkursu, ale nie wygrali

Nie udało się w Wiśle i niestety, nie udało się także w Zakopanem. Skoczkowie mają za sobą drugi konkurs drużynowy w tym sezonie, a na Wielkiej Krokwi tryumfowali Austriacy, choć na czele dość długo utrzymywali się biało-czerwoni, którzy utrzymywali sporą przewagę nad resztą stawki.

Konkurs drużynowy okazał się szczególny dla Piotra Żyły, który dzisiaj obchodzi 34. urodziny, a w jutrzejszych zmaganiach indywidualnych nie zobaczymy go w akcji, gdyż został zdyskwalifikowany w kwalifikacjach z powodu nieregulaminowego kombinezonu. Wiślanin zaprezentował się dzisiaj najlepiej spośród Polaków, skacząc 136 i 137 metrów. Żyła zajął trzecie miejsce w nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej.

Polacy dość długo utrzymywali się na prowadzeniu. Jednak Andrzej Stękała w rundzie finałowej uzyskał 115,5 m, co zepchnęło podopiecznych Michala Doleżala na drugie miejsce, a przed ostatnią grupą skoczków liderem zostali Austriacy. Daniel Huber wylądował dalej niż Dawid Kubacki i podobnie jak w Wiśle, również i w Zakopanem najlepsi okazali się Austriacy.

- Pewnie po takich skokach w pierwszej serii i na początku drugiej wielu z Was jest rozczarowanych wynikiem Polaków w dzisiejszym konkursie. Ale to drugie miejsce nie jest złe. W tych warunkach równie dobrze mogliśmy wylądować poza podium. Więc gratulacje dla wszystkich czterech chłopaków za ambitną postawę i walkę do końca - przyznał Adam Małysz za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Puchar Świata w skokach narciarskich, Zakopane, konkurs drużynowy, 16.01.2021:
1. Austria 991.2 pkt.
2. Polska (Piotr Żyła, Kamil Stoch, Andrzej Stękała, Dawid Kubacki) 982.3
3. Norwegia 974.8
4. Słowenia 936.9
5. Japonia 925.1
6. Niemcy 870.3
7. Finlandia 801.9
8. Szwajcaria 700.5

 

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-01-16 23:47:31
wyśmienity cwaniaczek: nie hce mi sie mema robić ................ WIĘc " DLACZEGO ŻYŁA ZDYSKFALIKOWANY ?????? bo w niedziele ma urodziny .........
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: