Polacy godnie zakończyli turniej, Wałęga jednym z czołowych hokeistów

Podopieczni Piotra Sarnika, w ostatnim dniu Mistrzostw Świata w hokeju na lodzie do lat 20 (Dywizja IB), pokonali Węgrów, 4:2. Biało-czerwoni zakończyli turniej na drugim miejscu, za Słoweńcami, którzy zapewnili sobie awans do Dywizji IA.

Jeszcze przed rozpoczęciem dzisiejszego spotkania wiadomo było, iż ani Polacy, ani Węgrzy nie wywalczą awansu. Przed nimi swe spotkanie rozegrali Słoweńcy, którzy dzięki pokonaniu Ukraińców zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie.

Biało-czerwoni dobrze wstąpili do meczu, strzelając bramkę już w 2. minucie. Jan Sołtys był hokeistą, który jako pierwszy pokonał bramkarza „Madziarów”. Do końca otwierającej tercji wynik już nie uległ zmianie, a biało-czerwoni kontynuowali strzelanie w kolejnej części.

W 38. minucie, Igor Smal podwyższył na 4:0. Węgrzy zdołali jeszcze w drugiej tercji zdobyć jedną bramkę, a w trzeciej tercji dołożyli kolejną i spotkanie zakończyło się zwycięstwem Polaków – 4:2.

Mistrzostwa Świata w hokeju na lodzie do lat 20, Dywizja IB:
Węgry – Polska 2:4 (0:1, 1:3, 1:0)
39' Horvath, 42' Papp – 3' Sołtys, 25' Olszewski, 34' Brynkus, 38' Smal

Co prawda, Kamil Wałęga w ostatnim meczu nie zdobył gola, ani też nie zanotował asysty, ale i tak był jednym z czołowych polskich hokeistów na tych mistrzostwach. Zebrzydowianin, w przeciągu turnieju, dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, a do tego trzy razy przypisano mu asystę.

Polska zajęła w turnieju drugie miejsce, ustępując jedynie Słowenii. Awans do Dywizji IA należy przełożyć o kolejny rok.