Pokonali lidera

Piłkarze Kuźni Ustroń sprawili niespodziankę w ramach 20. kolejki IV ligi (gr. II), pokonując na wyjeździe lidera – Odrę Wodzisław. Podopieczni Mateusza Żebrowskiego wygrali 2:1, a obie bramki zdobyli po rzutach rożnych.

Odra jest o krok od gry w barażach o III ligę. Podopieczni Damiana Nowaka mają 11 punktów przewagi nad drugą Spójnią Landek. Jednak w sobotnim starciu, w ramach 20. kolejki, komplet zainkasowali piłkarze Kuźni Ustroń, którzy dwukrotnie wykorzystali stały fragment gry.

Gospodarze otworzyli wynik spotkania w 11. minucie, za sprawą Marcina Wodeckiego. Podopieczni Mateusza Żebrowskiego odpowiedzieli po kilkunastu minutach – piłkę z rzutu rożnego dośrodkował Arkadiusz Jaworski, a wyrównał Daniel Dobrowolski. Ustronianie zadali drugi cios po zmianie stron. W 66. minucie ponownie Jaworski wykonał rzut rożny, ale tym razem do bramki trafił Konrad Pala. Wynik już nie uległ zmianie i goście, dosyć niespodziewanie, wywieźli trzy oczka z boiska lidera.

Ustronianie, dzięki wygranej, podskoczyli na 8. miejsce w ligowej tabeli, a następne spotkanie czeka ich już w najbliższą środę (tj. 26.05). Kuźnia, na własnym terenie, podejmie wicelidera IV ligi – Spójnię Landek. Pierwszy gwizdek o godz. 18:00.