Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pokazali co wiedzą o regionieNie trzeba nikomu tłumaczyć, że Beskidy to piękny region. Wie dobrze o tym Stowarzyszenie „Ósemka” działające przy Zespole Szkół nr 1 w Skoczowie, które organizuje co roku konkurs pt. ”Skoczów  zaprasza w Beskidy”.


18 maja odbył się I etap konkursu – Plener Malarski na Kaplicówce. Wzięło w nim udział 40 osób. Pogoda dopisała znakomicie, powstały piękne i oryginalne prace.  Jury wyłoniło laureatów, którymi zostali:

W kategorii Klas 1 - 3 Szkoły Podstawowej:
1 miejsce - Eryk Korus         SP nr 7 w Pogórzu,
2 miejsce – Dominika Koterba      SP nr 7 w Pogórzu
3 miejsce – Weronika Bogacz      SP nr 1
Wyróżnienia:
Sandra Olma         SP nr 8
Zuzanna KLimus    SP nr 8

W kategorii OPEN
1 miejsce – Natalia Łączyńska
2 miejsce – Żaneta Ciemała
3 miejsce – Klaudia Pasterny
Wyróżnienia:
Monika Mituła  i Dominika Suchy

Natomiast 24 maja odbył się II etap – część turystyczna. Wzięli w nim udział przedstawiciele czterech szkół: SP nr 1, SP nr 3, SP nr 7, SP nr 8. Uczestnicy zmagali się z pytaniami dotyczącymi atrakcji turystycznych Skoczowa i okolic. Jednym z zadań było przygotowanie atrakcyjnego programu wycieczki dla kolegi z Warszawy. Powstały bardzo ciekawe propozycje trafiające w gusta nastolatków. Wszyscy uczestnicy musieli wykazać się szeroką znajomością geografii Śląska Cieszyńskiego i Beskidów. Niezwykle ciekawe było też zadanie zręcznościowe – przygotowanie biwaku, a w tym m.in. rozłożenie namiotu i leżaka na czas oraz pokonanie toru przeszkód. Konkurencje te dostarczyły zarówno kibicom, jak i uczestnikom wiele zabawy i śmiechu.
Zwycięska okazała się drużyna SP nr 8 w składzie: Karolina Pońc, Mateusz Sikora, Łukasz Sikora. Drugie miejsce zdobyła drużyna z SP nr 7 w składzie: Dominika Wanat, Magdalena Wrzeszcz, Maria Wiśniewska; Trzecie miejsce: SP nr 1 w składzie: Emanuel Kreiss, Antoni Czerch i Aleksandra Czudek , a czwarte miejsce: SP nr 3 w składzie: Wojtek Wysłuch, Julia Cholewa, Władysław Lewandowski.

Organizatorzy przygotowali atrakcyjne nagrody: plecaki, śpiwory, albumy krajoznawcze o Polsce.
Konkurs przygotowali: Barbara Bojda – opiekun Szkolnego Koła PTTK, Hieronim Szewczyk – nauczyciel plastyki, Henryk Linert – nauczyciel geografii i Przemysław Kolondra – nauczyciel WF. Nad całością formalną czuwały dyrektorki ZS Nr 1 – Agata Wrona i Danuta Piotrowska – Cieślar. Konkurs został współfinansowany przez Urząd Miejski w Skoczowie.

Ideą konkursu jest popularyzacja turystyki w naszym regionie. Już dziś zachęcamy do zgłębiania wiedzy i praktycznego poznawania walorów turystycznych bliskich nam regionów, ponieważ w przyszły roku planujemy zorganizowanie kolejnej edycji tego konkursu.


 Stowarzyszenie „Ósemka”
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: