Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pogwizdów. Otwarcie Centrum Usług Wspólnych już wkrótce

W sobotę (18.09) o 13:00 rozpocznie się uroczyste otwarcie Centrum Usług Wspólnych w Pogwizdowie. Instytucja mieścić się będzie w dawnym Domu Ludowym im. dr. M. Grażyńskiego.

Jak przypomina Urząd Gminy Hażlach, Dom Ludowy przez lata był własnością Macierzy Ziemi Cieszyńskiej, która działała tam do 2008 roku. Pogarszający się stan budynku i brak pieniędzy na remont doprowadził do zbycia nieruchomości na rzecz gminy, która oficjalnie przejęła ją w sierpniu 2018 roku. Pół roku później hażlaski samorząd pozyskał ze środków unijnych ponad 1,9 mln zł na wyposażenie i modernizację zabytkowego obiektu, w którym miało powstać Centrum Usług Wspólnych.

Przebudowa rozpoczęta 9 lipca 2019 roku zakończyła się w 1 kwietnia br. Wtedy też gmina rozpoczęła projekt „Druga młodość seniorów w Gminie Hażlach”, także współfinansowany z funduszy unijnych w wysokości ponad 427 tys. zł. - Celem głównym projektu jest zwiększenie aktywności 20 starszych osób poprzez utworzenie Klubu Seniora oraz rozwój usług mieszkalnictwa wspomaganego poprzez zapewnienie dostępu do usług świadczonych w mieszkaniach chronionych dla 4 osób - informuje Grzegorz Kasztura z Urzędu Gminy Hażlach.

Wyremontowany budynek dawnego Domu Ludowego pokazywaliśmy Wam w kwietniu: 

KR/UG Hażlach

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-09-15 06:22:00
Mach: Panu wójtowi i gminie gratulujemy, Macierzy nie. Budynek kupił dla gminy tanio bo za 50 tys. zł brutto, a Macierz skończyła rok 2020 długiem wynoszącym 56 tys. zł. Zatem po środkach pozyskanych ze sprzedaży w 2018 r. przez Macierz nie ma już śladu. Natomiast gmina Hażlach pozyskała na remont obiektu ponad1,9 mln z funduszy unijnych(95% kosztów remontu), o które także na ten remont przed jego sprzedażą mogła zabiegać Macierz. Jedyny pożytek z tego ,że obiekt będzie służył mieszkańcom, Macierz zaś musi żebrać o środki finansowe od swoich członków by pozbyć się długów lub sprzedać kolejny obiekt. Gratulujemy ZG MZC gospodarności. Darczyńcy z czasów CK Monarchii i sponsorzy Macierzy przewracają się w grobach.
2021-09-15 13:24:05
tom lem: ...pozostaje tylko pogratulować, BRAWO!!! i życzyć wytrwałości w utrzymywaniu obiektu by służył celom dla jakich był przed laty ufundowany. Cóż, szyldy i właściciele, nie jak potrzeby społeczności lokalnej, się zmieniają ;-)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: