Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pogrzeb dziecka bez imienia

W piątek (30 kwietnia) o godzinie 11.00 ma odbyć się pogrzeb chłopczyka, którego ciało znaleziono ponad miesiąc temu w Cieszynie. Półtoraroczne dziecko leżało w jednym z stawów w dzielnicy Gułdowy.
 Ciało leżało tam kilka dni. Przyczyną śmierci był uraz jamy brzusznej – tak orzekli eksperci. Jednak to wszystko, co w tej sprawie wiadomo.
 

 
Mówiła nam w czwartek - rzecznik Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej prokurator Małgorzata Borkowska. Ciężar organizacji pogrzebu spoczął na Cieszynie. Według prawa to gmina, w której odnaleziono zwłoki ma zorganizować pochówek. Nasza rola ogranicza się praktycznie tylko do zapłacenia wydatków związanych z pogrzebem – mówi Jakub Wąsik dyrektor cieszyńskiego MOPSu.
 
 
Jednak jak dodaje Wąsik –ten pogrzeb będzie wyjątkowy.
 
 
Półtoraroczny chłopczyk spocznie na cmentarzu komunalnym w Cieszynie. Jeszcze jednak nie jest znane dokładne miejsce, w którym zostanie pochowany.
 
 
Mówi Radiu 90 Karina Żyłka kierownik cmentarzy komunalnych w Cieszynie. I jak dodaje mieszkańcy Cieszyna na pewno o chłopcu w dniu jego pogrzebu nie zapomną.
 
 
Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, chłopczyk być może spocznie w grobowcu jednej z rodzin, która ofiarowała miejsce.
Policja ciągle apeluje by, jeśli mamy jakiekolwiek informacje o chłopczyku – dzwonić na numer alarmowy. Każdy ślad będzie sprawdzony.
 
Jan Bacza
źródło: RADIO 90
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: