Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pogotowie przeciwpowodziowe!

Woda się podnosi. Droga Pruchna - Drogomyśl jest nieprzejezdna. Strażacy interweniują przy podtopieniach w całym powiecie. Starosta Cieszyński ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe.

O pierwszych podtopieniach pisaliśmy już wczoraj - Rzeki wezbrały. Zalewa drogi. Niestety, sytuacja od wczoraj pogorszyła się.

- Od wczoraj strażacy podjęli około 30 interwencji. Głównie są to podtopienia piwnic i niedrożne przepusty drogowe. Zgodnie z wytycznymi Komendy Wojewódzkiej zwiększyliśmy również ilość funkcjonariuszy na dyżurach – mówi nam sekc. Michał Swoboda, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie.

W związku z pogarszającą się sytuacją powodziową o 10:00 Starosta Cieszyński ogłosił na terenie powiatu cieszyńskiego pogotowie przeciwpowodziowe.

Droga powiatowa 2627 Pruchna - Drogomyśl jest zalana pomiędzy stawami i jak informuje Starostwo Powiatowe została wyłączona z ruchu.

[aktualizacja: 28.04.2017 g. 12:30] Jak podaje Urząd Gminy w Zebrzydowicach nieprzejezdne są następujące ulice: ul. Staropolska w Kończycach Małych oraz ul. Szkolna w Marklowicach Górnych. [aktualizacja: 28.04.2017 g. 19:10] Wszystkie drogi są już przejezdne 

Jak piszą nam Czytelnicy, lekkie podtopienia i zwiększone stany rzek są niemal wszędzie. Tu na nagraniu od naszej Czytelniczki, Alicji – poranna Bładnica:

Cieszyn ul. Śnieżna. Film nadesłany przez Krzyztofa Nogowczyka


Na zdjęciach poniżej zalana ul. Śnieżna w Cieszynie, podtopienia w Pruchnej. Na materiałach na kontakt24.ox.pl również podtopienia – rzeka Knajka w Drogomyślu.

Zobacz również:

Przypominamy, że aktualne stany wód można sprawdzać na stronie http://instytutmeteo.pl/aktualne-stany-rzek-w-polsce


Macie zdjęcia lub wideo dotyczące tego tematu ? Ślijcie je na adres redakcja@ox.pl lub na nasz profil na Facebooku wraz z informacją, jakiego miejsca dotyczy. Zamieścimy je na Portalu.

 

vdka

źródło: OX.PL
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: