Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pogórze. Powstanie nowe przedszkole?

Rada Miejska Skoczowa poparła petycję złożoną przez Marisza Rodenko, sołtysa Pogórza, w której wnosi on o budowę nowego przedszkola w swoim sołectwie. Nie wiadomo jednak, czy inwestycja dojdzie do skutku.

Sołtys już w 2019 roku przedstawił własną koncepcję budowy placówki. Przekazał też Wydziałowi Inwestycji i Rozwoju swój rysunek obiektu, który miałby się mieścić w sąsiedztwie szkoły w Pogórzu. Z taką wizją jednak nie zgodził się burmistrz Mirosław Sitko. - Dobudowa nowego przedszkola do obecnego budynku szkoły w Pogórzu nie jest możliwa ze względu na przepisy budowlane, przeciwpożarowe, zbyt mało miejsca na plac zabaw dla dzieci czy parking - podkreśla Rajmund Dedio, przewodniczący Rady Miejskiej Skoczowa w uzasadnieniu uchwały o przyjęcie petycji.

Burmistrz zaproponował jednak inny teren, jednak z tą lokalizacją nie zgodził się z kolei sołtys. Decyzję tłumaczył chęcią utworzenia tam działki rekreacyjnej dla mieszkańców.

I chociaż Rada Miejska jednomyślnie poparła inicjatywę sołtysa, do jej realizacji potrzebne są... pieniądze. - Burmistrz zaznaczył, że budowa przedszkola w Pogórzu może rozpocząć się najwcześniej po zakończeniu budowy przedszkola na ul. Południowej w Skoczowie oraz wskazaniu innej działki, jeśli zaproponowana nie odpowiada. Wymagane jest również wskazanie źródła dofinansowania do inwestycji - podreśla Dedio w przytaczanym wcześniej uzasadnieniu uchwały.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: