Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Pogoda bezlitosna również dla skoczków

Nie tylko u nas zima okazała się dokuczliwa. Skoczkowie, zarówno w Bischofshofen oraz Klingenthal, w sobotę nie pojawili się na skoczni.

W Austrii porządnie dosypało śniegu, a sami mieszkańcy Bischofshofen nie pamiętają, kiedy ostatni raz były u nich aż tak obfite opady. Organizatorzy robili wszystko co w ich możliwości, aby kwalifikacje na skoczni im. Paula Ausserleitnera doszły do skutku, ale ostatecznie nie sprostali zadaniu.

Jury postanowiło przenieść kwalifikacje na niedzielę, na godz. 14:30. Dlatego też, jutrzejszy czwarty konkurs 67. Turnieju Czterech Skoczni będzie miał tradycyjną formułę, czyli bez systemu KO. Początek zawodów o godz. 17, a transmisja w TVP1 oraz Eurosporcie.

Z kolei w Klingenthal miał się odbyć konkurs Pucharu Kontynentalnego, ale tu również pogoda okazała się bezlitosna. Niemcy nie mieli problemu ze śniegiem, ale z wiatrem. Po 16 zadecydowano o przełożeniu zmagań na niedzielę, dlatego skoczków czekają jutro dwa konkursy. Przypomnijmy, że do Klingenthal udało się pięciu polskich reprezentantów, a wśród nich są Paweł Wąsek oraz Tomasz Pilch.

 

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: