Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Podziel serce - pomnóż miłość

Już w najbliższą niedzielę (9 grudnia) w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Jaworzu odbędzie się inauguracja akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom 2012 - Świeca Wigilijna. Na wydarzenie zaprasza ks. Marek Londzin dyrektor diakonii cieszyńskiej oraz ks. Władysław Wantulok, proboszcz Parafii w Jaworzu.

"Podziel serce – pomnóż miłość" - pod takim hasłem przebiega tegoroczne Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Inauguracja wydarzenia odbędzie się już w najbliższą niedzielę (9 grudnia) w  Kościele Ewangelicko – Augsburskim w Jaworzu.

Druga niedziela Adwentu rozpocznie Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2012 – Świeca Wigilijna. Uroczystość rozpocznie się 9 rudnia wraz z godziną 10.00 w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Jaworzu. - W tym roku mija 13 lat niesienia pomocy dla dzieci w ekumenicznej akcji Chrześcijańskich Kościołów w Polsce reprezentowanych przez: „Caritas” Kościoła Rzymskokatolickiego, „Diakonię” – Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego i „Eleos” - Kościoła Prawosławnego w RP – wyjaśnia ks. Marek Londzin.

Wspólna akcja polega na rozprowadzaniu świec, które w Wigilię Bożego Narodzenia zapalane są na polskich stołach. To znak solidarności z najbardziej potrzebującymi. Fundusze zebrane w tym roku z rozprowadzenia świec będą przeznaczone na całoroczne dożywianie tysięcy dzieci w szkołach i świetlicach, na pomoc edukacyjną oraz letni wypoczynek. W tym roku patronat honorowy nad akcją objął  Rzecznik Praw Dziecka.

W najbliższą niedzielę okolicznościowe kazanie wygłosi ks. Emil Gajdacz, emerytowany duszpasterz Żeńskiego Diakonatu „Eben-Ezer” i dyrektor Ewangelickiego Domu Opieki „Emaus” w Dzięgielowe. Pozdrowienie przekaże ks. dyrektor Ignacy Czader z „Caritas” Diecezji Bielsko- Żywieckiej Kościoła Rzymskokatolickiego. Podczas nabożeństwa pieśnią dzielić się będzie chórek dziecięcy z Parafii w Jaworzu  i zespół „Cantate“.

Akcja, która od wielu lat organizowana jest w czasie Adwentu ma zwrócić tą symboliczną świecą naszą uwagę na coś szczególnie ważnego – wartość dzielenia się. Dzięki temu możliwe stanie się wspieranie osób, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.

- W imieniu Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Jaworzu oraz Diakonii Cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP serdecznie zapraszamy na inaugurację edycji ekumenicznej akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom 2012 – Świeca Wigilijna – podkreśla ks. Marek Londzin  dyrektor diakonii cieszyńskiej.

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: