Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Podziękowania dla sołtysów

Podziękowania i kwiaty otrzymało od wójta gminy Jasienica Janusza Pierzyny siedmioro sołtysów, którzy zakończyli swoje kadencje.

W kwietniu i maju w 14 sołectwach Gminy Jasienica przeprowadzono wybory na kolejną czteroletnią kadencję rad sołeckich i sołtysów. – Niektórzy z Was pracowali dla lokalnych społeczności swoich sołectw ponad dwadzieścia lat. Dziękuję wam, że nawet kiedy przychodziły trudne chwile, na was zawsze można było liczyć. Nigdy nie odmawialiście pomocy – mówił wójt Pierzyna podczas czwartkowej sesji Rady Gminy Jasienica, wręczając kwiaty i pamiątkowe tabliczki.

Franciszek Marekwica funkcję sołtysa Iłownicy sprawował od początku istnienia samorządów, a więc od 1990 r. Niewiele krócej, bo od kolejnej kadencji, a więc przez 21 lat, sołtysem Międzyrzecza Dolnego była Maria Iskrzycka, zaś Roztropic – Ludwig Żbel. Przez dwie ostatnie kadencje – osiem lat – sołtysem Bielowicka był Józef Gruszka, a Mazańcowic – Zdzisław Florek, zaś cztery lata sołtysem Wieszcząt Natalia Janica, a trzy Marian Gunia sołtysem Łazów.

Podczas sesji wójt Pierzyna podziękował również uczestnikom i organizatorom XXI Lata w Jasienicy, które w miniony weekend, 18 i 19 lipca, zgromadziło kilka tysięcy osób. Jednocześnie zaprosił na kolejną imprezę – Josiynicki Żniwowani połączoną z Dniami Powiatu Bielskiego. Wspólna impreza odbędzie się już w sobotę 1 sierpnia na terenie „Drzewiarza” w Jasienicy.

 

red.

źródło: ox.pl/mat. prasowe
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: