Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Podtopienia. Strażacy interweniowali już ponad 60 razy (zdjęcia)

Od poniedziałku (13.10) w powiecie cieszyńskim obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe. Deszczowa pogoda niestety nie odpuszcza, a strażacy odnotowują sporo interwencji związanych z usuwaniem skutków silnych opadów. Do wtorku (14.10) do godziny 10:00 ratownicy odnotowali ich już ponad 60.

Usuwanie skutków deszczu w powiecie to głównie pompowanie wody z zalanych piwnic i ograniczanie rozlewisk, które tworzą się na drogach. W poniedziałek strażacy interweniowali m.in. na drogach: DK 81 i ulicy Strumieńskiej w Pruchnej, na ul. Szkolnej w Marklowicach Górnych, na ul. Hallera w Kończycach Małych i na Stawowej w Zebrzydowicach. Obecnie (14.10 g. 10:00) ratownicy pojawili się na ulicy Dębina w Drogomyślu, gdzie rzeka zaczyna wylewać się na drogę.

Od poniedziałkowego poranka do wtorku strażacy odnotowali łącznie 41 zdarzeń związanych z deszczem. We wtorek jest ich już 12 – obecnie trwają działania w Chybiu, Mnichu, Zebrzydowicach, Strumieniu i Drogomyślu. W Drogomyślu na ulicy Słonecznej są ustawiane worki z piaskiem, ze względu na fakt, że wylewająca rzeka zagraża budynkowi – relacjonuje st. kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

Masz zdjęcie do artykułu? chcesz podzielić się z czytelnikami? prześlij na redakcja@ox.pl lub za pomocą FB https://www.facebook.com/portalox/ 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-10-14 11:06:07
M53: Do chrzanu z takimi informacjami. W Pruchnej nie ma ulicy Strumieńskiej. Zalana była Główna na odcinku od dawnego PGR do mostki na Knajce. A swoją droga, jak długo tu mieszkam (30 lat) to zawsze ten odcinek jest zalewany. To droga powiatowa. Wystarczy raz porządnie zainwestować i na tym odcinku zrobić nasyp oraz porządną nawierzchnię; Jak tylko woda zejdzie to ukażą się dziury i wyłomy. To jest 200/300 metrów, a powiat nie potrafi tego doprowadzić do porządku. Wstyd dla powiatu i burmistrzów Strumienia oraz sołtysów Pruchnej, że nie potrafili i nadal nie umieją z takim niewielkim odcinkiem zrobić porządku.
2020-10-14 14:40:12
wyśmienity cwaniaczek: A gogo jakaś dziura o nazwie " pruchno " interesuje !!!! PŁUKAĆ DALEJ
2020-10-14 15:07:08
M53: Cwaniaczek, nie cwaniacz tylko pilnuj literówek.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: