Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Podszywają się pod Strażaków i naciągają na drogi sprzęt

Przed oszustami, którzy pojawili w gminie Goleszów (ale zapewne też i w innych miejscowościach) przestrzegają władze gminy.

Sygnały o osobach podających się za strażaków przekazali sami mieszkańcy. Z relacji świadków wynika, iż scenariusz oszustwa jest podobny. Mężczyźni podający się za strażaków z Państwowej Straży Pożarnej oferują zakup np. czujników dymu lub tlenku w bardzo atrakcyjnych cenach, wmawiając, iż ich posiadanie jest wymagane na podstawie nowego rozporządzenia. - W praktyce oferowane urządzenia sprzedawane są w mocno zawyżonych cenach, a wpuszczając nieuczciwych sprzedawców podszywających się pod funkcjonariuszy straży pożarnej istnieje realne ryzyko, iż staniemy się ofiarą kradzieży – ostrzegają władze gminy.

Ponadto, jak informuje komenda Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie, jednostka nie prowadzi takich działań na terenie żadnej z gmin powiatu cieszyńskiego. W wydanym przez strażaków komunikacie wyraźnie zaznaczono, że jednostki organizacyjne Państwowej Straży Pożarnej nie prowadzą publicznych zbiórek pieniędzy na swoje cele statutowe, ani nie proszą o dokonywanie przelewów pieniężnych na te cele. Ponadto Państwowa Straż Pożarna nie współpracuje z podmiotami zajmującymi się sprzedażą sprzętu przeciwpożarowego ani nie autoryzuje tego typu działalności. Wszelkie próby powołania się na autorytet Państwowej Straży Pożarnej w celu zwiększenia zysków lub pozyskania środków pieniężnych są nielegalne.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy niezwłocznie skontaktować się z Państwową Komendą Straży Pożarnej w Cieszynie (tel. 33 852 11 06) lub powiadomić Policję.

(red./goleszow.pl)

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-05-19 08:24:05
jahu: Co za osły, teraz poza sezonem grzewczym na taki badziew chcą oszukiwać.
2020-05-19 09:55:34
Antykler Forte: wcale nie takie osły, to działa - patrzą i uczą się od mistrzów, którzy za życia oszukują i oskubują tłumy obietnicami bonusów po śmierci
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: