Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Podsumowanie zbiórki WCK

Wiślańskie Centrum Kultury było organizatorem zbiórki darów rzeczowych dla Fundacji "Lepszy Świat" i Schroniska dla Zwierząt "Azyl" w Cieszynie. Dzięki tej szlachetnej inicjatywie i osobom, które włączyły się w akcję udało się zebrać „górę” psiej karmy.

Teraz zebrane rzeczy podzielone zostaną pomiędzy cieszyńskie schronisko dla bezdomnych zwierząt „Azyl” oraz fundację „Lepszy Świat” zgodnie z potrzebami, a potrzeby są ogromne.

- Ludzie bardzo chętnie dzielili się tym co mieli mówi Iwona Pinkosz z Wiślańskiego Centrum Kultury każdy przynosił, co tylko mógł, często były to całkiem nowe rzeczy. Udało się zebrać mnóstwo karmy dla psów i artykułów, które z całą pewnością bardzo są potrzebne. Z efektów akcji jesteśmy zadowoleni i bardzo się cieszymy, że spotkała się ona z tak pozytywnym odzewem.

Zebrano łącznie 112,29 kg suchej karmy dla psów, 7,24 kg puszek, 13,9 kg suchej karmy dla kotów i 4,85 kg mokrej karmy, a także: makaron - 15 kg, ryż - 11,4 kg, kaszę jęczmienną - 13 kg, oraz inne jedzenie -1,6 kg.

Osoby, którym nie jest obojętny los zwierząt ofiarowały na rzecz schroniska i Fundacji również miski dla psów i kotów (22 sztuk + jeden stojak na miski + 9 sztuk inne naczynia), poduszki - 15 sztuk, koce i narzuty- 36 sztuk, kołdry - 19 sztuk, materace -3 sztuk, inne tkaniny - 22 sztuki, a także wykładziny -8 sztuk i kosze.

Nie sposób wymienić wszystkich darów, które przekazano do WCK. Przypomnijmy akcja odbywała się w dniach 10 - 21 stycznia. Prawdopodobnie to nie koniec działań na rzecz zwierząt. - Być może powtórzymy zbiórkę na wiosną - Iwona Pinkosz z Wiślańskiego Centrum Kultury – jeszcze dokładnego terminu nie znamy, ale na pewno taka akcja będzie.

 

bsk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: