Podsumowanie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Sześć medali to dorobek sportowców z polskiej strony Euroregionu Śląsk Cieszyński na XI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach halowych 'Lubelszczyzna 2005', które trwały od 28 kwietnia do 8 maja.
Jedyny złoty medal dla naszych barw wywalczyła judoczka Koki Jastrzębie Ewelina Rządkowska walcząca w kategorii wagowej do 52 kg.
Pozostałe pięć medali było z brązowego kruszcu.
Dwa stały się udziałem judoków: Piotra Gaszczyka (MOSiR Cieszyn) - kat. do 46 kg oraz Artura Drogowskiego (KJ Koka Jastrzębie) - kat. do 50 kg. Kolejne dwa wywalczył brydżysta Beskidu Skoczów Daniel Smaza. Pierwszy w turnieju par, a drugi w turnieju teamów. Wreszcie ostatni zdobyły tenisistki stołowe Cieszka Cieszyn Marzena Wolak i Dominika Kozik w turnieju drużynowym.

Do tego należy dodać kilka niewykorzystanych szans medalowych. Judocy Ada Wasilewicz (KJ Koka Jastrzębie), Aneta Szarzec (UKS Wisła Centrum) i Rafał Mączyński (KJ Koka Jastrzębie) przegrali bezpośrednie pojedynki o trzecie miejsce.
Bliscy medalu byli również szachiści: Jakub Dudys z Górek Wielkich (AZS Politechnika Śl. Gliwice) i Patrycja Łabędź (UKS Pionier Jastrzębie). Oboje gdyby wygrali swoje ostatnie pojedynki mieliby medale i to nawet złote, a tak zakończyli zawody pod koniec pierwszej dziesiątki.