Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Podsumowanie „Bezpiecznej Drogi do Szkoły”

W realizacji akcji „Bezpieczna Droga do Szkoły” w powiecie cieszyńskim zostało zaangażowanych 25 policjantów ruchu drogowego, 28 policjantów prewencji i 70 funkcjonariuszy Straży Miejskiej i Gminnej. W tym okresie odbyło się wiele spotkań z  policją, w których udział wzięło 1896 uczniów szkół z naszego regionu. W samych klasach pierwszych odbyło się 36 spotkań.
Do realizacji działań związanych z akcją użyto następujących środków technicznych: 7 radarowych mierników prędkości i 8 alkotestów.
W trakcie trwania akcji „Bezpieczna Droga doSzkoły” zatrzymano 10 nietrzeźwych kierowców, zatrzymano 5 praw jazd, wypisano 81 mandatów karnych, 1 wniosek skierowano do sądu grodzkiego. Sporządzono 10 wniosków o ukaranie do sądu.
W czasie prowadzenia akcji zaistniało ogółem 7 wypadków, w których rannych zostało 14 osób, w tym 1 wypadek był z udziałem dziecka. Zdarzenie to miało miejsce w Chybiu 04.09.2004, kierujący rowerem dziewięcioletni mieszkaniec Chybia zajechał drogę prawidłowo jadącemu samochodowi. W wyniku zdarzenia kierujący rowerem doznał obrażeń ciała w postaci stłuczenia głowy i ogólnych potłuczeń.

Spotkania policjanta ruchu drogowego z dziećmi Szkół Podstawowych jak co roku spotkały się z wielką aprobatą wśród władz oświaty i nauczycieli, w związku z tym spotkania te po zakończeniu działań „Bezpieczna Droga do Szkoły” będą nadal kontynuowane.
źródło: KPP Cieszyn
dodał: AK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: