Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Podsumowali sezon łyżwiarski

Z powodu koronawirusa w Polsce, sezon łyżwiarski w tym roku zakończył się wcześniej. Klub Sportowy Cieszyn Sekcja Łyżwiarstwa Figurowego podsumowuje - to był krótki, ale dobry sezon.

Klub Sportowy Cieszyn Sekcja Łyżwiarstwa Figurowego podsumowuje sezon. Na uwagę zasługują zwłaszcza dwie zawodniczki: Kamila Paś i Oliwia Gawęda, które wzięły udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbyła się w Cieszynie. Dwóm młodszym zawodniczkom Julii Mrozek i Wandzi Mrozek udało się zakwalifikować do Mistrzostw Polski Młodzików w Katowicach. Miał to być nasz powrót na tę imprezę po czterech latach nieobecności, niestety Mistrzostwa zostały odwołane z uwagi na epidemię – informuje KS Cieszyn.

W tym roku 8 zawodniczek, w tym jedna debiutantka – Paulina Gunia, brało udział w 9 ogólnopolskich zawodach i jednych międzynarodowych. Dziewczyny zdobyły 2 miejsca na podium. Wanda Mrozek zajęła II miejsce w klasie brązowej na zawodach o Złotą Łyżwę Podhala, a Oliwia Gawęda III miejsce w klasie Junior Młodszy B na zawodach Opolska Łyżwa. Sukcesem było też 7 miejsce Julii Jarco w klasie brązowej na zawodach w Opolu, która cały ten sezon rywalizowała z zawodniczkami starszymi od siebie. Sukcesów sportowych być może byłoby i więcej, gdyby nie przedwczesne, niespodziewane zakończenie sezonu w całym kraju. Jeszcze w tym roku nasz klub planował wystawienie nowego zawodnika w klasie wstępnej – Mikołaja Słobodziana oraz po raz pierwszy dwóch zawodniczek-amatorek Kamili Chmiel i Sary Kopoczek, które miały zadebiutować  w kategoriach dodatkowych. Obydwie są wychowankami programu „Chodź na łyżwy”, w którym nasz klub uczestniczył już po raz drugi – dodają.

W tym sezonie KS Cieszyn podjął również działania mające na celu popularyzację łyżwiarstwa figurowego i miasta prezentując umiejętności zawodników na pokazach przy okazji imprez na lodowiskach w regionie. Gościli m.in w Jastrzębiu-Zdroju, Bielsku-Białej, Ustroniu i Żorach. Wzięli także udział w charytatywnym FAScynującym Meczu Hokeja na Lodzie z Gwiazdami w Cieszynie. Zawodnicy i trenerzy klubu wzięli udział w rewii „Sněhurka na ledě”, która w tym sezonie miała swoje tournée w Czechach i Słowacji. W przyszłym roku pod nazwą „Królewna Śnieżka on ice” (https://www.sniezkaonice.pl/) zawita do Polski.

Prężnie w tym roku działała nasza szkółka łyżwiarska, do której trafiło sporo wspaniałych dzieci, które mamy nadzieję, zasilą w przyszłości szeregi naszego klubu. Ponadto uruchomiliśmy zajęcia dla dorosłych, które cieszyły się ogromną popularnością. Wszyscy liczymy na to, że zarówno dzieci, jak i nasi wspaniali trenerzy (Lukáš Rakowski, Laura Raszyková, Jakub Kršňák i Terezie Houšková) nie stracą formy w tym trudnym okresie i pełni energii rozpoczną nowy sezon. Zawodnikom i trenerom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów – przyznaje Zarząd Klubu.

 

MSZ/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: