Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Podium bez Polaków, zwycięstwo Austriaków

Polscy skoczkowie narciarscy nie sprawili niespodzianki w konkursie drużynowym podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie i uplasowali się na 6. pozycji, ze znaczną stratą do strefy medalowej. Ze zwycięstwa radują się reprezentanci Austrii.

Biało-czerwone barwy reprezentowali dziś m.in. zawodnicy Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego. Jak spisali się Piotr Żyła oraz Paweł Wąsek (na zdj.)? Zarówno wiślanin, jak i ustronianin, uplasowali się na 6. pozycji w swoich grupach.

W pierwszej serii rewelacyjnie spisał się Wąsek, który skoczył 131,5 metra i w nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej został sklasyfikowany tuż pod koniec „10”. Niestety, już w rundzie finałowej nie zdołał nawiązać do tej próby – 120 m. Żyła nie miał zbyt wiele szczęścia do warunków i uzsyskał 118 m, ale w drugim skoku poprawił się o ponad siedem metrów - 125,5.

- Miałem trochę szczęścia do warunków i udało się je wykorzystać - podsumował Paweł Wąsek w rozmowie dla stacji Eurosport. - Chciałem fajnym skokiem zakończyć te ZIO, ale się nie powiodło. Niestety, tak już bywa. Szkoda, że warunki nie były tak sprawiedliwe, jak podczas konkursu indywidualnego. Wspomnienia pozostaną na długo, bo to zupełnie inna impreza niż konkursy Pucharu Świata. Cieszę się, że mogłem tu być - przyznał ustronianin. 

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie, konkurs drużynowy, 14.02.2022:

1. Austria 942.7 pkt.
2. Słowenia 934.4
3. Niemcy 922.9
4. Norwegia 922.1
5. Japonia 882.8
6. Polska (Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Dawid Kubacki, Kamil Stoch) 880.1

 

 

ap

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: