Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Podejmiesz wyzwanie? Barania Góra czeka z nagrodami

To wyzwanie nie tylko na najbliższy weekend, ale na następne miesiące. Wybierz trasę, idź z aplikacją i zdobądź nagrody. Barania Góra czeka na śmiałków!

Trasy z okazji jubileuszu

Wisła świętuje 125-lecie powstania zameczku Habsburgów w Wiśle. Jednym z elementów jubileuszu jest wyzwanie dla miłośników górskich wędrówek. Wiślański oddział PTTK wspólnie z KompasGo, miastem Wisła i Centrum Informacji Turystycznej przygotował trzy trasy zdobywania drugiego najwyższego szczytu Beskidu Śląskiego, pod szczytem którego (na Przysłupiu) przez prawie 100 lat znajdował się właśnie Zameczek Habsburgów.

Dla turystów chcących podjąć wyzwanie przygotowano trzy trasy: - Od 1 maja przez 125 dni funkcjonują 3 trasy, którymi można zdobyć szczyt Baraniej Góry w ramach akcji. Trasy można realizować za pomocą wyzwania w aplikacji KompasGo. Aplikację można pobrać ze sklepu Google Play i App Store lub najprościej włączyć aparat fotograficzny w telefonie i skierować na kod QR na tabliczce w miejscu startu – informują organizatorzy.

Gdzie startujemy i co zdobywamy?

W zależności od preferencji wybieramy na start Kubalonkę, Wisłę Czarne lub Przełącz Salmopolską. Każde z tych miejsc oznaczone jest specjalnymi tabliczkami z kodem QR, do których doprowadzi nas kompas w aplikacji KompasGo. Warunkiem zaliczenia trasy jest zdobycie dwóch punktów: startowego (Kubalonka, Wisła Czarne, Przełącz Salmopolska) oraz szczytu Baraniej Góry. Każdy uczestnik otrzyma nagrodę, a aplikacja zaprowadzi nas do miejsca jej odbioru. 

- Za wejście na Baranią Górę jedną z wytypowanych tras i udokumentowanie tego w aplikacji, uczestnik otrzyma pamiątkowy medal, który po skompletowaniu wszystkich trzech stworzy piękny dyplom i będzie pamiątką z udziału w wyzwaniu - tłumaczy Izabela Rudzińska, prezes PTTK/Oddział Wisła.

Dodatkowo dla 10 najbardziej aktywnych uczestników, którzy w ciągu 125 dni zdobędą szczyt Baraniej Góry największą ilość razy, przewidziano cenne nagrody, również w postaci weekendowych pobytów w Wiśle (Vislow Resort, Apartament na Urlop, Apartament Miejski) oraz nagrody rzeczowe. 

Wyzwanie trwa do 3 września 2023 r.

 

Red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: