Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Podczas wczorajszej akcji ''Trzeźwość'' policja zatrzymała 10 osób.

Była akcja i są jej efekty: cieszyńscy policjanci włączyli się wczoraj (18.07.11) do prowadzonej w całym województwie akcji ,,Trzeźwość”. Jak można się domyślić, działania miały na celu wyeliminowanie z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu. Niestety, tych nie brakowało na drogach powiatu.

Podczas kilkugodzinnej akcji stróże prawa zatrzymali aż 10 nietrzeźwych kierowców. W poniedziałkowej akcji „Trzeźwość” udział wzięło 19 funkcjonariuszy z całego powiatu cieszyńskiego: - Akcja trwała od godziny 5.00 do 13.00 - informuje o akcji mł. asp. Rafał Domagała z KPP w Cieszynie i określa jej cel - Prowadzone działania miały na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w tym spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu.

Pierwszy nietrzeźwy kierujący wpadł w ręce policji już o 8.00 rano w Cieszynie na Jastrzębiej: - 34-latek kierujący Volkswagenem miał ponad 1,5 promila w wydychanym powietrzu - podajeDomagała.

Z identycznego wyniku wstydzić się może kolejny amator jazdy po kieliszku zatrzymany godzinę później w Pruchnej na Katowickiej: -  Kierowca Mercedesa także wydmuchał w alkomat ponad 1,5 promila - mówi Domagała i opisuje kolejnych kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem: - Tuż przed 11.00 na ulicy Mickiewicza w Marklowicach, stróże prawa zatrzymali do kontroli Fiata, którym kierował 43 -letni mieszkaniec Jastrzębia Zdroju. I tym razem nie było inaczej, kierowca miał ponad pół promila.

Cała akcja przyniosła w sumie aż 10 kierujących pojazdami, którzy wsiedli za kółko po alkoholu. Przy okazji policjantom z drogówki udało się wyłapać dwóch kierowców, mających sądowy zakaz kierowania pojazdem. Policjanci, dzięki Alkosensorom FST podczas działań wykonali prawie 300 badań stanu trzeźwości.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2, a w przypadku rowerzystów do roku.

źródło: OX.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: