Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

„Pod Brunatnym Jeleniem” powraca do Cieszyna

Na mapę gastronomiczną Cieszyna powraca „Restauracja Pod Brunatnym Jeleniem”. W eleganckiej sali urządzonej w rokokowej stylistyce, nawiązującej do Wiednia zorganizować możemy wesele lub inne przyjęcie okolicznościowe. Już wkrótce odbędzie się tu także Bal Karnawałowy i dwa koncerty z okazji Dnia Kobiet.

Miejsce odwiedzane przez wiedeńską elitę

Każdy mieszkaniec Śląska Cieszyńskiego zna dawny Hotel „Jeleń” - najbardziej przykuwający wzrok budynek na zabytkowym Cieszyńskim Rynku. Hotel funkcjonował tu już w XVIII wieku jako własność rodzin szlacheckich. Od początku odwiedzały go znakomite osobistości, spośród których wymienić warto chociażby cesarza Franciszka Józefa, cara Rosji Aleksandra oraz księcia Józefa Poniatowskiego.

W 1910 roku budowniczy Ludwik Kametz wraz z grupą zamożnych mieszczan zawiązali spółkę „Hotel pod Brunatnym Jeleniem”, by wspólnie przyczynić się do budowy nowoczesnego hotelu w miejscu starego i sąsiedniej kamienicy. Otwarcie nowego hotelu miało miejsce w czerwcu 1912 roku. Urządzony w secesyjnym stylu hotel przyciągał klientów kochających luksus. Znajdowała się tam kawiarnia, restauracja, salon dla dam, zimowa kręgielnia, specjalne pokoje klubowe oraz sala balowa i koncertowa, w której niemal codziennie występowali artyści, głównie z Wiednia. Tutejsza restauracja zasłynęła z typowych austriackich ciast i deserów, kawy parzonej na wiele sposobów i tradycyjnej wiedeńskiego kuchni. Na terenie hotelu przyjmował fryzjer, prowadzony był też salon kosmetyczny. Piętra hotelu mieściły 67 pokoi hotelowych. Hotel funkcjonował do 1990 roku, kiedy to został sprzedany. Dotychczasowe pokoje hotelowe zamienione zostały w nowoczesne apartamenty.

Przyjęcie w wiedeńskim stylu

„Pod Brunatnym Jeleniem” to miejsce, w którym każdy poczuje się wyjątkowo, dlatego warto zorganizować tu przyjęcie okolicznościowe. Elegancka sala z secesyjną dekoracją nawiązującą do wiedeńskiego stylu pomieści od 50 do 120 osób. Wymarzone wesele, rocznicę, urodziny, chrzciny lub inne przyjęcie zorganizować możemy w Cieszynie, w iście królewskim stylu.

Kwintesencją tej szczególnej okazji będzie wykwintne, uzgadniane indywidualnie, menu skomponowane głównie z lokalnych produktów.

Wspomnienie przyjęcia w „Restauracja Pod Brunatnym Jeleniem” będzie pełne przebłysków cudownej atmosfery, pełne zapachu wiedeńskiej kawy i aromatycznych przypraw, będzie wspomnieniem, do którego chętnie wrócimy.

Koncertowo „Pod Brunatnym Jeleniem”

Sala „Pod Brunatnym Jeleniem” stanowi inspirujące tło dla odbywających się tu koncertów, spektakli teatralnych i innych wydarzeń kulturalnych. Już 22 lutego o godz. 19:00 odbędzie się tu Bal Karnawałowy Pod Brunatnym Jeleniem. Tego wieczoru zagra Zespół Itnerband. Cena biletu to 145 zł od osoby. A w marcu, z okazji Dnia Kobiet, organizowane tu będą dwa koncerty piosenki przedwojennej: 7 marca o godz. 19:00 i 8 marca o godz. 17:00. Swój talent wokalny zaprezentują nam Małgorzata Pikus i Tomasz Kłaptocz, akompaniować będą Tomasz Pala (instrumenty klawiszowe) oraz Bartłomiej Stuchlik (kontrabas). Bilety w cenie 30 zł do nabycia w Kamienicy Konczakowskich.

 

„Pod Brunatnym Jeleniem”

Rynek 20,

43-400 Cieszyn

tel.: 33 852 18 96

tel.: 503 139 161

info@kamienica-konczakowskich.pl

Odwiedź nas:

Artykuł sponsorowany

źródło: ox.pl
dodał: red.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: