Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pod Baranią najlepiej

Najlepsze schronisko górskie PTTK jest pod Barania Górą – na Przysłopie. Placówka zwyciężyła w konkursie.

Jak informują wiślańskie władze, Schronisko Górskie PTTK na Przysłopie pod Baranią Górą zajęło I miejsce w konkursie na najlepszy górski obiekt noclegowy PTTK.

Organizatorem konkursu była "Gazeta Górska" wydawana przez Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK w Krakowie, we współpracy z Komisją Turystyki Górskiej ZG PTTK. Do udziału w zmaganiach zaproszono schroniska górskie i obiekty PTTK zlokalizowane w Karpatach i Sudetach.

Ocenie kapituły konkursowej, w której skład wchodzili prezesi zarządów spółek PTTK zarządzających bazami noclegowymi w górach oraz przewodniczący Komisji Turystyki Górskiej, podlegało funkcjonowanie obiektów. Pod uwagę brano wyniki ankiet punktowych wypełnionych przez osoby odwiedzające schroniska i obiekty, a także wyniki ankiety internetowej.

 Schronisko mieści się na wysokości 951 metrów nad poziomem morza. Zobacz jedną z naszych propozycji szlaku do schroniska i na Baranią Górę: Tutaj. Jednocześnie - jeśli wybieramy się na najwyższy szczyt Beskidu Ślaskiego, pamiętajmy, że na znajdującym się powyżej schroniska (około  godziny drogi) szczycie Baraniej Góry nieczynna jest wieża widokowa. Pisaliśmy: Barania: wieża zamknięta

 

NG/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: