Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Początek pierwszego etapu

Dziś wykonawca przejął plac budowy. W Wiśle ruszył pierwszy etap modernizacji zaplecza amfiteatru im. Stanisława Hadyny.

Umowa z wykonawcą została podpisana na przełomie maja i czerwca 2023 roku. Już wtedy było wiadomo, że budowlańcy będą mogli rozpocząć rozbudowę dopiero we wrześniu. - Musieliśmy trochę oddalić wejście budowlańców na plac, bo w miniony weekend organizowany był Moto Power Show 2023 – wyjaśnił burmistrz. Wcześniej odbywały się tu m.in. koncerty Tygodnia Kultury Beskidzkiej.

Rozbudowa amfiteatru zrealizowana zostanie w dwóch etapach. To wynik fiaska dwóch przetargów, bo wykonawcy składali zbyt kosztowne oferty i magistrat podzielił prace na dwa etapy.

Pierwszy, którego realizacja się rozpoczęła, obejmie modernizację istniejącego budynku i podwyższenie go o jedną kondygnację. Wykonawca nie wykończy jednak dobudowanego piętra. Pozostanie ono w stanie surowym zamkniętym. Pierwszy etap to koszt 7,15 mln zł. Samorząd ma na to 5 mln zł z rządowego programu Polski Ład.

Na zaplecze amfiteatru - po zakończeniu pierwszego etapu - wprowadzi się Wiślańskie Centrum Kultury. Obiekt będzie też mógł funkcjonować cały rok, a nie - jak teraz - tylko przez kilka letnich miesięcy.

Drugi etap zostanie zrealizowany, gdy miastu uda się pozyskać zewnętrzne fundusze. Dokończone zostanie wówczas -pierwsze piętro. Znajdzie się tam między innymi sala do organizacji mniejszych wydarzeń kulturalnych. Powstanie winda.

(ach)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: