Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pociągiem do kina

Organizowany już po raz 21. Przegląd Filmowy Kino na Granicy / 21. Filmová přehlídka Kino na hranici — Cieszyn / Český Těšín każdego roku przyciąga do Cieszyna wielu turystów z całego kraju. W tym roku festiwal startuje 27 kwietnia i potrwa do 3 maja i znów w mieście pojawią się tysiące amatorów sztuki filmowej. W tym roku i dojazd wszystkich zainteresowanych postanowiły zadbać Koleje Śląskie.

Kino na Granicy jest atrakcją nie tylko dla mieszkańców Cieszyna i okolic, ale również dla miłośników sztuki filmowej z całego kraju (a także czasem spoza jego granic). W tym roku przewidywany jest podobny sukces, co w poprzednich latach, w związku z czym miasto stanie się zdecydowanie bardziej zatłoczone, niż zwykle. Oprócz turystów w Cieszynie pojawią się również zaproszeni goście – ulicami miasta będzie przechadzała się plejada artystów, których nazwiska z pewnością przyciągną dodatkowych zainteresowanych.

Program festiwalu to ponad 50 spotkań z twórcami i artystami polskiej i czeskiej sceny filmowej. Wydarzeniami towarzyszącymi mają być m.in. Koncert Wolności (1 maja), który odbędzie się na cieszyńskim rynku, wystawa fotografii Łukasza Bąka, nawiązująca do filmu Pawlikowskiego „Zimna Wojna”, czy liczne wykłady i debaty — To zaledwie część atrakcji przygotowanych dla gości tegorocznego festiwalu, w ramach naszej inicjatywy pn. Rok Kultury gorąco zachęcamy do skorzystania z naszych połączeń i odkrycia wraz z rodziną wszystkich atrakcji Kina na Granicy – informują przedstawiciele Kolei Śląskich, które są oficjalnym partnerem wydarzenia.

Połączenia kolejowe mają dodatkowo zachęcić amatorów sztuki kinowej, którzy dotychczas wahali się ze względu na utrudniony dojazd do nadolziańskiego grodu. Wykaz połączeń może okazać się również zachętą dla mieszkańców Śląska Cieszyńskiego, do odwiedzin w stolicy województwa. Rozkład jazdy przygotowany przez Koleje Śląskie dostępny TUTAJ.

Warto zwrócić również uwagę, że im większa ilość osób zdecyduje się na udział w przeglądzie filmowym, odbywającym się w Cieszynie, tym większa szansa, że turyści zdecydują się wrócić. Jest to również doskonała okazja dla lokalnych przedsiębiorców, którzy mogą liczyć na większy popyt. Być może organizacja wydarzenia w jakiś sposób poprawi sytuację przedsiębiorców z ulicy Głębokiej w Cieszynie, która przecież w takiej sytuacji staje się głównym traktem komunikacyjnym w mieście.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: